ICT'er neemt het niet nauw met online beveiliging
Ict-gebruikers zijn zich blijkbaar bewuster van de gevaren van sociale netwerksites dan ict-professionals. Ondanks dat ze beter zouden moeten weten, laten de ict'ers allerlei persoonlijke gegevens achter op dergelijke sites.
Ict-professionals gebruiken twee keer zo vaak sociale netwerksites dan andere ict-gebruikers in een organisatie. Zij nemen het daarbij niet zo nauw met de online beveiliging. Dat blijkt uit onderzoek van Microsoft en het ict-beveiligingsbedrijf Facetime, waaruit ITpro citeert op zijn website. Een vijfde van de ict'ers heeft via deze sites contact gehad met een onbekende. En 17 procent van de ict'ers heeft weleens een applicatie gedownload, zonder dat ze eerst gecontroleerd hebben of deze wel veilig was.
Ondanks dat ze beter zouden moeten weten, zijn ict'ers makkelijk met het vrijgeven van persoonlijke informatie via sociale netwerksites. 40 procent van de ict'ers voegt mensen toe aan hun netwerk die ze eigenlijk niet kennen. Van de ‘normale' werknemers doet 29 procent dit. Van 35 procent van de ict'ers is de geboortedatum te achterhalen via deze websites en 27 procent heeft zelfs een huisadres ingevoerd.
"We gaan ervan uit dat ict'ers meer technisch zijn en zich ook meer bewust zijn van gevaren, zoals phishing. Maar ons onderzoek laat het tegendeel zien", zegt Stephen Lamp, it-beveiligings evangelist bij Microsoft.
Magida Ezzat, marketing communication manager bij PC Tools
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
09-02 Vodafone: Wij spelen klantinformatie niet door
09-02 Lang leve de hackers!
09-02 'KPN koppelt ID aan internetverkeer'
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
07-02 Eigen werknemer kan ook een vijand zijn
03-02 'Overheid vreest voor veiligheid in de cloud'
01-02 F5 beschermt openbare websites
31-01 Publieksvoorlichting is belangrijke taak voor NCSC
|
|
06-05-08 Uitgaven aan beveiliging stijgen door bewustwording
05-05-08 ICT'er worstelt met mobiliteit en mens
12-11-07 Ict'er steeds bezorgder over beveiliging
01-11-07 'Denk 'out of the box' qua beveiliging van ict'
24-10-07 Vijf ICT-bedrijven in beveiligingsinitiatief
09-08-07 Ict in zorg heeft baat bij Europese wetgeving
Best Practices om laptop-data te beschermen
In een tijd waarin steeds meer werknemers mobiel hun werk doen en de hoeveelheid data exponentieel toeneemt, is......




