Google dicht gat in Android
Google heeft het gat in zijn smartphone-besturingssysteem Android gedicht. De zoekmachine distribueert de patch via telecomleveranciers die mobiele telefoons met Android aanbieden.
Het besturingssysteem Android voor smartphones krijgt nu al een update. Het is een patch dat een serieus beveiligingsgat dicht in het op Linux gebaseerde platform van Google. Die zoekmachine distribueert de patch via telemleveranciers als T-Mobile die toestellen met Android aanbieden, zoals de G1 van HTC.
De systeemupdate is voor Google's zelf ontwikkelde webbrowser Chrome, die het heeft verwerkt in Android. Beide stukken software zijn open source, maar Google heeft in sommige gevallen een wat oudere versie van open source-componenten gebruikt. Daarin blijkt een ernstig beveiligingsgat te zitten.
Webapplicaties
Dat gat stelt kwaadwillenden in staat om kwaadaardige code te installeren op een Android-smartphone. Daarvoor is geen complexe inbraak nodig, of het aanklikken van kwaadaardige 'installatiesoftware'. De crackers kunnen gebruikers simpelweg een malafide website laten bezoeken die dan voor de rest zorgt.
Google heeft Android wel voorzien van ingebouwde beveiliging die de impact van dit gat wat beperkt. Het besturingssysteem houdt applicaties van elkaar gescheiden. Toch is dit lek serieus, aangezien steeds meer functionaliteit en toepassingen zijn gebaseerd op de browser. Google zelf is één van de grote aanjagers van webapplicaties, Web 2.0 en SaaS (software as a service).
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Cisco maakt 2,2 miljard dollar kwartaalwinst
10-02 Misys en Temenos willen fuseren
10-02 Raet stelt Schrijnemaekers als nieuwe CFO aan
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
09-02 Vodafone: Wij spelen klantinformatie niet door
09-02 Lang leve de hackers!
09-02 'Ook met cookiewet is gebruiker niet anoniem'
09-02 'KPN koppelt ID aan internetverkeer'
08-02 'Nieuwe cookiewet is eenvoudig te omzeilen'
07-02 Eigen werknemer kan ook een vijand zijn
03-02 'Overheid vreest voor veiligheid in de cloud'
01-02 F5 beschermt openbare websites
31-01 Publieksvoorlichting is belangrijke taak voor NCSC
|
|
27-02-09 Google informeert over online storingen
20-02-09 Mobiel OS is fundamenteel onveilig
14-01-09 Open source op je mobiele telefoon
14-01-09 Open source op je mobiele telefoon
14-01-09 Open source op je mobiele telefoon
30-12-08 '2009 wordt het jaar van Google'
22-12-08 Nieuwe Android opent deuren naar laptop
06-11-08 Ballmer vindt Android onbegrijpelijk
04-11-08 Motorola heeft nog jaar nodig voor Android-telefoon
30-10-08 Google opent Android Market voor ontwikkelaars
29-10-08 Android-gat komt door oude open source
28-10-08 Android-browser heeft zwakke plek
22-10-08 Google maakt broncode Android openbaar
30-09-08 Motorola zet zwaar in op Android
Best Practices om laptop-data te beschermen
In een tijd waarin steeds meer werknemers mobiel hun werk doen en de hoeveelheid data exponentieel toeneemt, is......




