Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Consumentenelektronica op de werkvloer

26 april 2011 - 10:07OpinieCloud & Infrastructuur

Smartphones en tablet-pc’s zijn niet meer weg te denken in het bedrijfsleven. Niet alleen de medewerkers, maar ook steeds meer managers hebben privé een tablet-pc en/of smartphone aangeschaft. Vervolgens proberen zij de zakelijke applicaties te ontsluiten op deze apparaten. Tablets en smartphones vormen dan ook een dilemma voor veel organisaties. Vooral voor de beveiliging. Gelukkig is de oplossing nabij.

De vraag die opkomt bij tablet- en smartphonegebruikers is 'hoe kunnen we bedrijfsapplicaties benaderen met dit apparaat?'. Denk hierbij aan koppelingen met bijvoorbeeld het interne crm-systeem. Dit is een interessante vraag. Tenslotte zijn veel van deze apparaten van origine niet bestemd voor de zakelijke markt. Het komt daardoor vaak voor dat de medewerkers zelf de tablets of smartphones kopen, aanvankelijk voor privégebruik. Vervolgens proberen zij de zakelijke applicaties te ontsluiten op deze apparaten. Meestal gebeurt dit zonder de autorisatie van de ict-afdeling.

Risico’s

Veel organisaties zitten ook met de kwestie dat er verjonging moet plaatsvinden binnen de organisatie. De jongere medewerkers zijn inmiddels allemaal opgegroeid met iPads, iPhones, Blackberries, etc. Een van de mogelijkheden om verjonging te stimuleren is ervoor zorgen dat de organisatie meegaat met nieuwe technologie. Er zitten echter wel risico's aan dergelijke apparaten. ‘De nieuwe medewerkers' zien niet altijd de gevaren van deze moderne apparatuur. In hun optiek is het ‘toch handig dat ik altijd en overal gegevens kan inzien?'.

Tablets en smartphones vormen een dilemma voor veel organisaties. Gelukkig is de oplossing nabij. Het is inmiddels mogelijk om op elk device software te installeren die een veilige verbinding mogelijk maakt met het bedrijfsnetwerk. Externe mobiele apparaten kunnen zodoende veilig gebruikt worden voor zakelijke toepassingen. Zo kunnen apparaten met behulp van deze software op afstand ge-whiphed worden. Ook is het mogelijk apparaten te lokaliseren en op afstand back-ups te maken. Bij verlies kan een geluid of trilling op afstand geactiveerd worden. Er kan zelfs gekeken worden of de originele fabriekssoftware van het apparaat niet is vervangen voor illegale software. Kortom, er is een hele waslijst aan mogelijkheden om smartphones en tablets veilig en doeltreffend voor ons te laten werken.

In samenwerking met mijn collega Gerwin Foppen.

Meer over

AutorisatieNetworkingSmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    Carrière

    Kort: Aantal it-vacatures gedaald, Cegeka doet eerste Zwitserse overname (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    FME wil beter klimaat voor eigen chipindustrie

    inQdo
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog niet

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Overheid

    Re­ge­rings­par­tij­en tegen snel Kamerdebat over DigiD

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs