Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Consumentenelektronica op de werkvloer

26 april 2011 - 10:07OpinieCloud & Infrastructuur

Smartphones en tablet-pc’s zijn niet meer weg te denken in het bedrijfsleven. Niet alleen de medewerkers, maar ook steeds meer managers hebben privé een tablet-pc en/of smartphone aangeschaft. Vervolgens proberen zij de zakelijke applicaties te ontsluiten op deze apparaten. Tablets en smartphones vormen dan ook een dilemma voor veel organisaties. Vooral voor de beveiliging. Gelukkig is de oplossing nabij.

De vraag die opkomt bij tablet- en smartphonegebruikers is 'hoe kunnen we bedrijfsapplicaties benaderen met dit apparaat?'. Denk hierbij aan koppelingen met bijvoorbeeld het interne crm-systeem. Dit is een interessante vraag. Tenslotte zijn veel van deze apparaten van origine niet bestemd voor de zakelijke markt. Het komt daardoor vaak voor dat de medewerkers zelf de tablets of smartphones kopen, aanvankelijk voor privégebruik. Vervolgens proberen zij de zakelijke applicaties te ontsluiten op deze apparaten. Meestal gebeurt dit zonder de autorisatie van de ict-afdeling.

Risico’s

Veel organisaties zitten ook met de kwestie dat er verjonging moet plaatsvinden binnen de organisatie. De jongere medewerkers zijn inmiddels allemaal opgegroeid met iPads, iPhones, Blackberries, etc. Een van de mogelijkheden om verjonging te stimuleren is ervoor zorgen dat de organisatie meegaat met nieuwe technologie. Er zitten echter wel risico's aan dergelijke apparaten. ‘De nieuwe medewerkers' zien niet altijd de gevaren van deze moderne apparatuur. In hun optiek is het ‘toch handig dat ik altijd en overal gegevens kan inzien?'.

Tablets en smartphones vormen een dilemma voor veel organisaties. Gelukkig is de oplossing nabij. Het is inmiddels mogelijk om op elk device software te installeren die een veilige verbinding mogelijk maakt met het bedrijfsnetwerk. Externe mobiele apparaten kunnen zodoende veilig gebruikt worden voor zakelijke toepassingen. Zo kunnen apparaten met behulp van deze software op afstand ge-whiphed worden. Ook is het mogelijk apparaten te lokaliseren en op afstand back-ups te maken. Bij verlies kan een geluid of trilling op afstand geactiveerd worden. Er kan zelfs gekeken worden of de originele fabriekssoftware van het apparaat niet is vervangen voor illegale software. Kortom, er is een hele waslijst aan mogelijkheden om smartphones en tablets veilig en doeltreffend voor ons te laten werken.

In samenwerking met mijn collega Gerwin Foppen.

Meer over

AutorisatieNetwerkenSmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Onderwijs

    Kort: Miljoenenklus Netcompany bij Surf en Studielink, Also leent 250 miljoen (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Wat is de prijs van ict-autonomie?

    Cloud & Infrastructuur

    Liberty Global bundelt VodafoneZiggo en Telenet

    Carrière

    Ierse vakbondskwestie bij ASML escaleert

    Data & AI

    Energiezuinigheid bepaalt opvolger Nvidia

    Cloud & Infrastructuur

    SoftwareOne wint Utrechtse 20-miljoen-cloudtender

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs