Adobe biedt patch voor beveiligingsgat Acrobat Reader

22-08-2005 11:29 | Door Jasper Bakker | Lees meer artikelen over: PDF, Patches | Lees meer over het bedrijf: Adobe | Er zijn nog geen reacties op dit artikel | Permalink

Adobe biedt een patch voor een beveiligingsgat in zijn veelgebruikte, gratis Acrobat Reader. Het gat is ook aanwezig in de Acrobat-applicatie, die bepaald niet gratis is. Het gat stelt kwaadwillenden in staat middels een speciaal gemaakt PDF-bestand een pc over te nemen.

Het gat maakt namelijk een buffer overflow mogelijk. Indien kwaadwillenden een gebruiker zover krijgen zo'n 'kwaadaardig' PDF-document te open, crash Acrobat of de Reader en kan er andere, kwaadaardige code uitgevoerd worden op de doelcomputer.

 

Adobe laat weten dat deze fout aanwezig is in de diverse uitvoeringen van zijn Acrobat-software. Het gat betreft dus Windows, Linux, Solaris en het Mac OS. Nieuwe versies van de applicaties staan reeds online en huidige gebruikers kunnen vanuit hun programma updaten.

 

Krakers hebben het de laatste tijd steeds vaker gemunt op applicaties. Eerder waren al programma's van Veritas, Real en Apple het doelwit. De gratis Acrobat Reader is naar schatting aanwezig op 90 procent van alle pc's. Beveiligingsexperts, waaronder het Amerikaanse CERT (Computer Emergency Response Team), achten de fout kritiek.

Top 10 Reagerende members
  Aantal reacties
met 3+ sterren
Gemiddelde
waardering
Klik voor meer info1 155 6.4
Klik voor meer info2 121 6.7
Klik voor meer info3 112 6.4
Klik voor meer info4 79 6.6
Klik voor meer info5 53 6.1
Klik voor meer info6 49 6.3
Klik voor meer info7 48 6.5
Klik voor meer info8 44 6.1
Klik voor meer info9 43 6.0
Klik voor meer info10 40 6.3