Koninklijke Bibliotheek stapt over op JPEG2000
De Koninklijke Bibliotheek heeft na onderzoek besloten over te stappen op een ander bestandsformaat voor de opslag van de masterdocumenten. Jpeg2000 bespaart de helft ten opzichte van TIFF, dat tot dusver werd gebruikt.
De Koninklijke Bibliotheek in Den Haag gaat zijn masterdocumenten van de digitaliseringsprojecten bewaren op het formaat Jpeg2000. Dat meldt het blad Data & Research. Voorheen gebruikte de instelling daarvoor het formaat TIFF. Onderzoek heeft uitgewezen dat de overstap naar Jpeg2000 ongeveer de helft van de opslagcapaciteit bespaart.
650 terabyte
De bibliotheek digitaliseert de komende jaren veertig miljoen pagina's en berekende dat daarvoor 650 terabyte opslagruimte nodig is bij behoud van het oude TIFF-formaat. Door over te stappen op Jpeg2000-bestanden, wordt een behoorlijke besparing gerealiseerd terwijl de gebruiksmogelijkheden goed blijven. Ook bestandsformaat PNG werd in de afweging meegenomen.
Opslag is volgens de instelling een van de belangrijkste kostenposten. Geheugencapaciteit wordt weliswaar goedkoper, er is wel steeds meer capaciteit nodig. Ook het langetermijnonderhoud ervan is intensief en dus kostbaar.
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Nieuwe software brengt Vitens in problemen
10-02 Ex-Misys-topman moet CSC uit penarie helpen
10-02 Veenman en 20/20 vision adviseren samen klant
10-02 Raadsels rond computerstoring Groningen
10-02 Complexiteit elimineren met Backup Exec 2012
09-02 Modder gooien in ICT-land
02-02 CommVault breidt Simpana-software verder uit
02-02 Telindus ISIT levert Avans opslaginfrastructuur
02-02 LaCie 5big Office back-up-oplossingen voor MKB
01-02 Quest Softwarelevert nieuwe migratierapporten
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
31-01 Twee versies Postgres Plus Cloud Database...
30-01 BAM bouwt na vertraging datacenter in Delft
|
|
15-07-10 Google digitaliseert oude Nederlandse boeken
13-01-10 KB scant Nederlandse publicaties vanaf 1470
30-10-08 Koninklijke Bieb digitaliseert 45 jaar radionieuws
08-04-08 Koninklijke Bibliotheek maakt e-Depot van honderden terabytes
Netwerkstorage maximaliseert virtualisatie-voordelen
Een traditionele serverstorage-infrastructuur hindert bedrijven bij het optimaal benutten van virtualisatie- en......




