VMware niet onder indruk van gratis XenServer
Citrix biedt slechts een uitgeklede versie van zijn hypervisor XenServer gratis aan en dus vindt concurrent VMware dat alle ophef beroering om niets is. "Ze hebben belangrijke functionaliteiten uit de enterprise-versie weggehaald en bieden die als betaalde add-on." Citrix is het er niet mee eens.
Dat virtualisatieleverancier Citrix zijn serverhypervisor XenServer tegenwoordig kosteloos beschikbaar stelt, is beroering om niets. Dat vindt productmarketingmanager Douglas Phillips van VMware, de grote concurrent van Citrix. Hij is niet onder de indruk van de pogingen van Citrix om met de gratis hypervisor meer voet aan de grond in de servervirtualisatiemarkt te krijgen.
"Hun XenServer Express was al gratis en nu ze enkele belangrijke functionaliteiten uit de enterprise-versie van XenServer hebben weggehaald, bieden ze ook die versie kosteloos aan", licht Phillips toe. De geschrapte functionaliteiten komen volgens hem vervolgens als betaalde add-on beschikbaar in het managementplatform Citrix Essentials. Het zou daarbij gaan om functionaliteiten voor storage integration (StorageLink), high availability (HA) en workflow orchestration. "Citrix heeft daarmee alleen het prijsmodel wat veranderd. Het is niet zo dat alles nu ineens gratis is geworden."
Niet terecht
Een voorlichter van Citrix vindt het niet terecht dat Phillips de kosten benadrukt. "Dat doet het initiatief geen recht aan. Wat wij hebben gedaan is het aanbod van een gratis hypervisor verschuiven naar het aanbod van een gratis virtuele infrastructuur. Voor de klanten die dat wensen, zijn er geavanceerde virtualisatiemanagement-mogelijkheden beschikbaar tegen betaling."
Volgens haar reageren de partners van Citrix er enthousiast op. Zij zouden hun kansen op de verkoop van waardeverhogende toepassingen binnen de managementtool Essentials erdoor verhogen. Ook verhoogt het de kansen om producten in combinatie met Microsoft Hyper-V te verkopen. De voorlichter bevestigt Phillips' opmerking dat de functionaliteiten HA, Storage Link en workflow orchestration alleen tegen betaling wordt aangeboden. Die maakten eerst deel uit van hypervisor XenServer.
13-02 Jos Beernink verlaat PC-divisie Samsung
13-02 Unit4 en VDD IQware koppelen zorgsoftware
13-02 KPN maakt balans op na hack
13-02 KPN garandeert anonimiteit internetgebruiker
13-02 Ordina rondt integratie Oracle EBS bij EL&I af
13-02 Perfectview levert CRM-systeem aan Gelderland
10-02 Infor helpt Ferrari met bouwen F1-auto's
10-02 Tester Four Oaks in Israëlische handen
10-02 IS Online en Tres zijn klaar voor Elfstedentocht
10-02 SecureLink migreert Microsoft-diensten Atradius
10-02 Het einde van het begin van cloud en virtualisatie
10-02 Avocent van Emerson beheert datacenter
31-01 Citrix haalt goede resultaten in vierde kwartaal...
30-01 VMware komt met vCenter Operations Management
30-01 Dataopslagportfolio Iomega wordt zakelijker
27-01 Appsense speelt in op BYOD en Windows 7
27-01 VMware opent virtualisatie- en cloud portal
25-01 VMware ziet omzet en winst in 2011 toenemen
25-01 Scense Live Profiles beheert gebruikersprofielen
20-01 Red Hat introduceert Enterprise Virtualization 3.0
|
|
04-06-09 Virtualisatietool Microsoft steunt concurrenten
20-03-09 De strijd om de hypervisor
18-03-09 VMware vermoedt einde aan Citrix XenServer
16-03-09 'VMware ESX niet altijd de beste in benchmark'
10-03-09 Citrix: na XenServer ook client hypervisor gratis
25-02-09 VMware volgt Citrix met bare-metal hypervisor
23-02-09 Citrix bouwt beheertool voor Microsoft Hyper-V
22-01-09 Citrix komt met client-based virtualisatie
Vijf tips voor effectieve back-up en recovery in virtuele omgevingen
In deze whitepaper geven experts van Quest vijf tips op het gebied van virtuele gegevensbescherming waarmee de......




