United Linux krijgt IBM DB2-certificering
IBM heeft zijn DB2-databank gecertificeerd voor gebruik op United Linux (UL). De certificering is verkregen door Linux- en Unix-leverancier SCO, mede-oprichter van United Linux.
Dat consortium (http://www.unitedlinux.com/) is midden vorig jaar opgericht door SCO (voorheen Caldera), Turbolinux, Connectiva en Suse (http://www.computable.nl/artikels/archief2/d23jb2ue.htm). De drie eerstgenoemde Linux-leveranciers laten hun respectievelijke uitvoeringen van het open source-besturingssysteem vallen ten gunste van die van Suse, aangevuld met technologie van de drie anderen. De vier willen zo een standaard-Linux bieden voor het bedrijfsleven.Voornaamste reden voor het oprichten van deze groep en het verenigen van de verschillende Linux-distributies is juist het vereenvoudigen van certificering voor en door softwareproducenten. Die kiezen in de praktijk veelal voor de distributie van Red Hat, dominant in de Amerikaanse markt. Certificering voor andere Linux-distributies zou lastig zijn doordat er geen wereldwijde overheersende leverancier is, of bij gebruik daaraan een duidelijke nummer twee na Red Hat.
IBM heeft nu versie 8.1 van DB2 getest en goedgekeurd voor SCO Linux 4.0. Die versie van het besturingssysteem is gebaseerd op United Linux 1.0 dat in november vorig jaar werd gelanceerd op de Comdex-beurs in Las Vegas. Elk van de UL-leden voegt eigen applicaties en opties toe om zich toch te kunnen onderscheiden van de andere leveranciers.
Volgens onderzoeksbureau IDC was de markt voor relationele databanken op Linux in 2000 goed voor een omzet van 30 miljoen dollar. Dat groeit naar 3,4 miljard dollar in 2004, aldus IDC. Verder stelt het onderzoeksbureau dat IBM momenteel een marktaandeel heeft van 56 procent voor databanken op Linux.
22-05 Norman Shark ontdekt Indiase cyberspionage
22-05 Unisys biedt diensten op Remedy-technologie BMC
22-05 ITPH organiseert regionale IT-branchedag Overijssel
22-05 CUGNL hakt vanavond knoop door over toekomst
22-05 SAP gaat wereldwijd autistische ICT’ers werven
22-05 Compuware introduceert AMPaaS met UEM
22-05 AOC bedient nieuw monitorsegment
22-05 Documenten dubbel zien in de cloud
22-05 IntraData biedt CTB Flex handtekening via cloud
22-05 SNS Reaal gebruikt app-ontwikkelstraat Service2Media
Meest gelezen

