Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Rackspace en Cern openlab bouwen hybride cloud

02 juli 2013 - 14:333 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurRackspace
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Rackspace Hosting gaat de samenwerking met Cern openlab intensiveren, door het samen bouwen van een hybride cloudoplossing die bestaat uit de op OpenStack gebaseerde public en private cloud. Hiermee helpt Rackspace Cern bij het diepgaande onderzoek naar het ontstaan van het universum.

Cern openlab biedt een raamwerk voor het testen en valideren van innovatieve technologieën in samenwerking met Cern, de Europese Raad voor Kernonderzoek. De samenwerking omvat diverse gezamenlijke initiatieven gericht op de ontwikkeling van een referentiearchitectuur en operationeel model voor ‘federated’ clouddiensten tussen de private en public cloud van Rackspace en de cloud van Cern op basis van OpenStack.

Deeltjesfysica

‘Deze samenwerking met Cern is belangrijk voor Rackspace omdat het onze relatie naar een hoger niveau tilt’, zegt Jim Curry, general manager van Rackspace Private Cloud. ‘Door de samenwerking met Cern openlab vergroten we het wereldwijde bereik van onze hybride cloudoplossingen en helpen we tegelijkertijd het tempo te bepalen van de innovatie op het gebied van deeltjesfysica.’

Natuurkundigen en ingenieurs van Cern gebruiken dagelijks geavanceerde technologie om de kennis over van het universum te vergroten. Dit bestaat uit het uitvoeren van baanbrekende experimenten om de fundamentele bouwstenen van materie te bestuderen. Door gebruik te maken van de grootste en krachtigste deeltjesversnellers ter wereld, waaronder de Large Hadron Collider (LHC), produceert Cern jaarlijks meer dan 25 petabytes aan data. Om de bronnen van de twee datacenters die de LHC aandrijven te beheren en om te helpen de mysteries van het universum te ontrafelen, maakt Cern gebruik van OpenStack-software.

Private en public

Rackspace heeft Cern eerder een oplossing geleverd die het mogelijk maakte om workloads in zijn public cloud te plaatsen. Met deze nieuwe samenwerking wordt het private cloudplatform van Rackspace ingezet op servers die Cern gebruikt voor de uitvoering van natuurkundige experimenten. Rackspace en Cern openlab garanderen een naadloze samenwerking tussen de private- en public-platformen en zullen uitgebreid gaan testen met grote workloads om het optimale te halen uit deze hybride cloudomgeving.

De samenwerking bestaat uit federated clouddiensten op basis van OpenStack-cloudtechnologie. Rackspace gaat werken met Cern openlab om de huidige beheerdiensten van Cern te verplaatsen naar de open, publieke en private cloudomgeving van Rackspace. Ook omvat het ondersteuning van het personeel. Rackspace financiert een fulltime lid van het Cern-team, dat zal helpen bij het ontwikkelen van de cloud federation-technologie.

OpenStack

‘We hebben onlangs gevierd dat Cern twintig jaar geleden besloot de internetsoftware vrij beschikbaar te maken’, zegt Tim Bell, infrastructure manager van de it-afdeling bij Cern. ‘We zijn overtuigd van de toegevoegde waarde van open source-technologieën zoals OpenStack. Deze bevorderen voortdurend technologische verbeteringen, terwijl ze ons ook de mogelijkheid geven om snel uitdagingen aan te pakken. Denk hierbij aan grotere schaalbaarheid door gebruik te maken van het werk van anderen. We kijken uit naar de samenwerking met Rackspace in Cern openlab en zo samen de innovatie op onze op OpenStack gebaseerde hybride cloud te versnellen.’

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI Native Value Chain at Philips Enterprise Informatics (Plat4mation en Philips Enterprise Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    NEXTlegal & Uniserver

    Soeverein notariaat en advocatuur op Nederlandse SaaS (NEXTlegal & Uniserver)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Sven van Boxtel (Managing Director/CEO, Aces Direct)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Aces Direct: circulaire IT met een menselijk gezicht
    Pijl naar rechts icoon

    TUDesc.com

    De levenscyclus van een onderwijszaal (TUDesc.com)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Cern verwerkt big data met NetApp-storage

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Draka blaast glasvezelkabels voor Cern

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ‘Langste 100 Gbps-internetverbinding ooit’

    open
    Werkplek & Beheer

    CERN maakt overstap naar opensource

    Computable.nl
    Data & AI

    Software AG waakt over deeltjesversneller Cern

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Grote bedrijven stappen over op hybride cloud’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs