Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Intel komt met vierde generatie Core-processors

04 juni 2013 - 09:35ActueelCloud & InfrastructuurIntel
Sander Hulsman
Sander Hulsman

Intel introduceert vandaag zijn vierde generatie Intel Core-processorfamilie, die de basis zal vormen voor een golf aan nieuwe Ultrabooks en twee-in-één apparaten die als een pc en als een tablet gebruikt kunnen worden. In zijn keynote tijdens Computex Taipei 2013, maakte Intel executive vice president Tom Kilroy bekend dat er al vijftig verschillende twee-in-één ontwerpen op komst zijn, in diverse prijsniveaus.

Kilroy ging ook in op verdere ontwikkelingen op het gebied van ultra-mobiliteit, met onder andere Intels volgende generatie 22 nm quadcore en de Intel Atom system-on-chip (SoC) tot nu toe voor tablets (codenaam ‘Bay Trail-T’). Tablets met deze processor zullen tegen de feestdagen beschikbaar zijn. Ook sprak hij over de toekomstige 4G lte multimode-oplossing van het bedrijf en de volgende generatie 22 nm Atom SoC voor smartphones (codenaam ‘Merrifield’).

Batterij werkt negen uur

Specifiek ontworpen voor de Ultrabook en gebaseerd op de 22 nm Haswell-microarchitectuur van het bedrijf, biedt de vierde generatie Intel Core-processors bij een actieve werklast een verbetering van 50 procent in de batterijlevensduur ten opzichte van de vorige generatie. Dit is volgens Intel de grootste verbetering van een processorgeneratie ten opzichte van de vorige in de geschiedenis van het bedrijf. Het betekent dat sommige Ultrabooks met deze nieuwe processors ruim negen uur op de batterij kunnen werken, bij een actieve werklast.

De vierde generatie Intel Core-processors beschikt over ingebouwde graphics met prestaties die vergelijkbaar zijn met die van losse videokaarten en bijna twee maal zo hoog zijn als in Intels vorige generatie Core-processors. Intel Iris-graphics zijn beschikbaar in geselecteerde varianten van de nieuwe Intel Core-processors en brengen de Ultrabook en andere mobiele pc’s tot leven met diverse visuals.

Aan bureau werken

Een aantal Ultrabooks op basis van de vierde generatie Intel Core-processors zal de prestaties die men verwacht van Intel combineren met de mobiliteit en de reactiesnelheid van een tablet. Daarmee worden het veelzijdige twee-in-één apparaten. Met zowel een aanraakscherm als een toetsenbord, past het systeem zich aan de wensen van de gebruiker aan en blijft daarbij tevens volledig compatibel met de toepassingen die de gebruikers gewend zijn. Je kan met één apparaat dus zowel aan een bureau werken als op de bank ontspannen.

Meer over

LTEProcessorenSmartphonesTablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel komt met derde generatie Core vPro

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel levert tweede generatie Core processors

    Intel
    Security & Awareness

    Intel introduceert Core vPro-processoren

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel brengt Corechips uit voor ultradunne laptop

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel: Nehalem gaat Core i7 heten

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Intel kondigt Core 2 Duo-processorreeks aan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs