Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Cameron: Duits-Brits pact moet 5G ontwikkelen

David Cameron op CeBIT 2014
10 maart 2014 - 10:15ActueelCloud & InfrastructuurCeBIT
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De ontwikkeling van 5G, de vijfde generatie van het communicatieprotocol voor mobiele communicatie, wordt mogelijk een Brits-Duitse vinding. Tenminste als het aan de Britse premier David Cameron ligt. Hij sprak tijdens de opening van ict-beurs CeBIT 2014 Hannover en riep op tot een nauwere samenwerking tussen Duitse en Britse onderzoekers, informatici en ict-bedrijven.

Tijdens zijn speech maakte Cameron een samenwerking bekend tussen de Universiteit van Dresden, King’s College University Londen en de Universiteit van Surrey. Zij slaan de handen ineen om de nieuwe generatie van het communicatieprotocol te ontwikkelen. Cameron: ‘De ontwikkeling van 5G is een belangrijk doel dat wetenschappers over de hele wereld najagen. Deze samenwerking tussen de universiteiten van verschillende landen is uniek te noemen.’

Cameron kondigde daarnaast aan dat Groot-Brittannië en Duitsland de handen ineen slaan voor het oprichten van één Europese telecommarkt en samen werken aan oplossingen voor het ‘internet of things’. Daarbij wees de Britse premier op de Duitse kennis en kunde op het gebied van automatisering in de industrie en Britse kennis en kunde op het gebied van microtechnologie.

Lange termijnstrategie

De Britten rolden in 2010 plannen uit om de ict-industrie op lange termijn te verstevigingen. De regering vereenvoudigde de beursgang voor ict-bedrijven en voerde belastingvoordelen voor ict-investeerders door. Daarnaast bleef het ondanks de economische crisis investeren in onderwijs en wetenschap. Om ook kleine ict-bedrijven toegang te geven tot de overheidsmarkt werden aanbestedingsregels aangepast.

Cameron noemde verder het Oost-Londense district Shoreditch waar in enkele jaren tijd een ict-campus van ruim duizend bedrijven is ontstaan en meldde dat programmeren vanaf 2014 een vast onderdeel is van het lespakket op basisscholen.

Meer over

CeBITNetworking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Lucas Wensing
    Cloud & Infrastructuur

    4G en 5G gaan de wereld veranderen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Kroes trekt 50 miljoen euro uit voor 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs