Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Entropia levert netwerk Amstel Gold Race

18 april 2014 - 13:10ActueelCloud & InfrastructuurKPNMotorola
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Netwerkleverancier Entropia Digital verzorgt voor het zevende jaar op rij het communicatie-netwerk voor de wielerklassieker Amstel Gold Race. Het gaat onder meer om het netwerk voor radioverkeer vanuit de jurywagens naar de media, in jargon ook wel Radio Tour genoemd. Dit jaar wordt voor het eerst gebruik gemaakt van het nieuwe digitale Tetra-netwerk van de netwerkleverancier.

Tetra staat voor Terrestrial Trunked Radio. een digitale standaard voor radiocommunicatie die vooral gebruikt wordt door professionele gebruikers zoals politie en veiligheidsdiensten (C2000). Het netwerk bestaat uit Motorola hard- en software op basis van ip-technologie (Dimetra 8.2). KPN levert het onderhoud van het netwerk en onderhoudsdiensten voor de netwerk-apparatuur. De bedrijven hebben een tienjarige overeenkomst gesloten. Het netwerk moet ongeveer eind mei 2014 volledig dekkend zijn in Nederland.

Nu wordt in verschillende regio’s al gebruik gemaakt van het netwerk. Bijvoorbeeld voor spraak- en datacommunicatie bestemd voor de zakelijke markt, zoals het openbaar vervoer, nutsbedrijven, ziekenhuizen, haven en industrie, transport, chemie, evenementen en beveiliging.

Analoog

Entropia Digital zet het kanaal van Radio Tour tijdens de Amstel Gold Race ook door naar de VHF-frequentie van de Koninklijke Nederlandse Wielerunie (KNWU). Zo kunnen scannerluisteraars, motorrijders en cameramensen die geen toegang hebben tot het netwerk ook analoog luisteren naar de berichten. Entropia levert soortgelijke diensten aan de organisatie van de Tour de France.

Het nieuwe Tetra-netwerk is een landelijk dekkend netwerk voor spraak en data in Vlaanderen en Nederland. ‘Het bestaat uit tweehonderd Tetra-masten bestemd voor landelijke dekking en dubbele redundante IP Tetra switchen’, licht het bedrijf toe.

Alle geografisch redundant gescheiden dubbel uitgeruste switches zijn eind 2013 door Motorola en KPN geïnstalleerd en opgeleverd. ‘Het netwerk is uitgerust met hoge encryptie’, aldus de netwerkleverancier.

Meer over

C2000NetwerkenRedundancySwitchesTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    PUUR. integreert met SUP: minder administratie, meer tijd voor zorg (PUUR. SUP en Ecare)
    Pijl naar rechts icoon

    Emixa B.V

    Van 3 weken naar 3 dagen: hoe Kornelis de doorlooptijd met 85% verbetert (Emixa)
    Pijl naar rechts icoon

    ESC Holding

    Digitalisering van analoge bouwtekeningen en registraties infrastructuursystemen bij Brabant Water (Brabant Water en ESC Holding)
    Pijl naar rechts icoon

    Esri Nederland

    Provincies Noord- en Zuid-Holland krijgen grip op ruimtelijke opgaven met ArcGIS (provincie Noord-Holland, provincie Zuid-Holland, ArcGIS en ArcGISEsri)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Meldkamer
    Cloud & Infrastructuur

    Entropia, KPN en Motorola bouwen Tetra-netwerk

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Entropia aast op Traxys-klanten KPN

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Vierdaagse zet Tetra-netwerk van Entropia in

    Meldkamer
    Cloud & Infrastructuur

    Meldkamer Utrecht verlengt contract Entropia

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Publieke Omroep verlengt contact met Ericsson

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs