Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Virtualiseer application delivery controllers

04 april 2013 - 08:073 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur

Virtualisatie vergroot de flexibiliteit en schaalbaarheid van ict-infrastructuren en levert aanzienlijke kostenbesparingen op. Deze voor servers en opslagcapaciteit al jaren toegepaste technologie, is net zo interessant voor 'application delivery controllers' of 'next generation load balancers'.

Virtualiseren Application Delivery Controllers vergroot flexibiliteit en verlaagt kosten

Volgens Philip Dawson, Research Vice President van Gartner blijft virtualisatie de grootste beïnvloeder van ict-infrastucturen tot en met 2015. Deze techniek verandert al jaren de manier waarop bedrijven in hun netwerkinfrastructuur investeren, hoe zij nieuwe technische ontwikkelingen implementeren, hoe zij die beheren en bij eindgebruikers in rekening brengen. Dat geldt zowel voor bedrijven die nog een eigen infrastructuur onderhouden, als voor een toenemend aantal hosting providers. Uit de analyse van Dawson en white papers van virtualisatieleveranciers, blijken de mogelijke kostenbesparingen tussen de 20 procent tot ruim 50 procent te bedragen. Bij de huidige economische omstandigheden een zeer interessant perspectief.

Verder is er natuurlijk nog het technische voordeel van eenvoudiger te regelen redundancy in een gevirtualiseerde infrastructuur. Oftewel het voordeel dat investeren in virtualisatie het risico op niet toegankelijk applicaties verkleint. De prestaties van applicaties nemen niet toe door virtualisatie. Dat regelen speciale ‘application delivery controllers’ (ADC). Die verkeersregelaars bovenin het OSI-model zijn tegenwoordig echter met dezelfde voordelen te virtualiseren als servers en opslagcapaciteit.

Meervoudige exploitatiekansen

Net als servers kunnen ADC’s eenvoudig in meerdere virtuele partities worden verdeeld (L2/L3 virtualisatie), waarmee een schaalbaar ADC-concept wordt gerealiseerd. Uiteraard moet dat wel zonder prestatieverlies door het operating systeem van die ADC’s worden ondersteund. Deze vorm van virtualiseren biedt als extra voordeel dat managed service providers het verhogen van de applicatieprestaties en de beschikbaarheid hiervan tegen lagere kosten aan meer klanten kunnen aanbieden. Dus behalve dat het de eigen infrastructuur flexibeler en meer redundant maakt, helpt het managed service providers ook bij het ontwikkelen van de eigen business. Zij kunnen de investering in een ADC namelijk meervoudig exploiteren in de vorm van virtuele ADC services.

Een andere toepassing van virtuele ADC’s is het consolideren van meerdere fysieke ADC’s in één apparaat. Bijvoorbeeld bij het gebruik van ADC’s voor kritische multi-tier applicaties als Microsoft Lync/Sharepoint/Exchange. In plaats van één ADC voor de interne router en normaal gesproken twee tussen de interne en externe router, zijn de functies van alle drie met virtualisatie in één ADC te groeperen. Als er minder fysieke ADC’s in het netwerk nodig zijn, vereenvoudigt dat ook het dagelijks beheer ervan en wordt er minder kostbare ruimte gebruikt in de steeds vollere datacenters.

Meer over

NetwerkbeheerUniversal CommunicationsVirtualisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Italiaanse restwarmte Equinix, SLTN volledig in handen van Eugène Tuijnman (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: persoonlijker, scherper en dichter bij de klant

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    Google Big Tech
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Google Cloud doorstaat privacytoets Rijk, ai ‘vertaalt’ ziekenhuisgesprekken (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Kabinet kiest voor maximale digitale soevereiniteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs