Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Veel communicatie-functies in OS/2

18 april 1996 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Merlin, de opvolger van IBM’s PC-besturingssysteem OS/2 Warp, kenmerkt zich vooral door extra faciliteiten voor communicatie met andere computers. Merlin biedt connectiviteit naar het Internet, in kantooromgevingen en vanaf locaties op afstand.

Ook wil IBM onafhankelijke softwareleveranciers via de Developer API Extensions (Dax) interesseren voor het geschikt maken van hun applicaties voor Merlin. Een van de nieuwe mogelijkheden is het op het bureaublad plaatsen van iconen van veel bezochte webpagina’s. Tevens biedt het systeem een vereenvoudigde wijze van communiceren met ftp-servers.
De Dax-uitbreiding bevat meer dan 700 api’s en 300 berichten die overeenkomen met de meeste api’s en berichten van de 32-bits versie van Windows. Applicaties die geschreven zijn voor Windows 95 of NT, moeten hiermee relatief eenvoudig te compileren zijn voor gebruik onder Merlin. Dit betekent dat Merlin niet direct in staat is deze applicaties te draaien. Behalve koppelingen naar IBM-omgevingen – van mainframe tot PC-servers – biedt het systeem verbinding met ondermeer Windows NT, Banyan Vines en Novell Netware. Merlin beschikt voorts over programmatuur om te kunnen communiceren met onder andere Windows 3.x, 95 en NT, Lantastic en Lan Manager. Voor thuiswerkers is een functie opgenomen om bestanden automatisch te laten bijwerken na gebruik op locatie.
Merlin zal als volgende versie van OS/2 Warp beschikbaar komen in de tweede helft van dit jaar. De software is dan voorzien van een verbeterde gebruikersinterface, ingebouwde ondersteuning van Opendoc en een nieuw pakket basisapplicaties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    De 10 beste voorbeelden van ons toekomstig werk!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs