Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Escape for Netscape’

24 oktober 1996 - 22:00OpinieCloud & Infrastructuur
hoofdredactie
hoofdredactie

Als geen ander weet Netscape dat het een ‘one product company’ is, met alle risico’s vandien. Om te vluchten uit het benauwde hoekje van de browers, waar het bedrijf zich zo succesvol heeft genesteld, kiest Netscape voor de vlucht voorwaarts. Codewoorden zijn daarbij Microsoft, Lotus en Big Accounts; en heel zacht op de achtergrond wordt nog wel eens Groupwise gefluisterd.

Het is een fundamentele grensoverschrijding. Afgelopen week kondigde het bedrijf een serie produkten aan die Lotus Notes naar de kroon moet steken. Als geen ander weet Lotus dat je voor het aan de man brengen van een ingewikkeld pakket als Notes de steun van grote consultancy-organisaties niet kunt missen. Z�j moeten de inhoudelijke boodschap overbrengen. Z�j moeten vertellen welk organisatieconcept met Lotus ondersteund kan worden.
Netscape tuigt op dit moment het relatienetwerk op dat de grote klanten met het goede automatiseringsnieuws van Netscape moet bestoken. Die boodschap is eenvoudig: ‘wij kunnen alles beter en vooral goedkoper’. Dat laatste valt nog wel uit te rekenen en zal ongetwijfeld tot interessante kennismakingsgesprekken aanleiding geven. Grote vraag is of bedrijven en instellingen vervolgens bereid zijn hun organisatiemodel toe te snijden op een pakket van een nieuwkomer in deze markt.
 
De eerste klanten die helemaal gaan voor de Netscape-aanpak van Internet-groupware, komen jammer genoeg niet uit onverdachte hoek. Het zijn stuk voor stuk telefoonmaatschappijen die de loftrompet over Netscape steken. Logisch: aangezien de Netscape-oplossing voor elke zucht een telefoonlijn open zet.
Het zijn dus grote serieuze gebruikers die Netscape nodig heeft om met overtuiging het imago van browser-leverancier van zich af te werpen.

Meer over

NetwerkenNovell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Overname E-Storage is voor PQR strategische zet in bescherming klantdata

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: PQR lijft E-Storage in, Fox-IT en Xerox it-partners van de Navo-top (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Satelliet
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Nederland en Europa te kwetsbaar in de ruimte, Huizen ruilt OGD in voor DSC (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs