Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

TU Delft heeft krachtigste supercomputer

14 november 1996 - 23:00AchtergrondCarrière
Correspondent
Correspondent

Afgelopen maandag is de Cray T3E, de krachtigste computer van Nederland, in gebruik genomen. Tegelijkertijd werd het centrum voor High Performance Applied Computing geopend. Deze instelling zal het gebruik van de supercomputer coördineren.

De Cray T3E is een parallelle computer waarop grootschalige simulaties kunnen worden uitgevoerd en enorme hoeveelheden data zijn te verwerken. Massaal parallel rekenen is een noodzaak binnen een groot aantal onderzoeksgebieden. Tientallen processoren storten zich hierbij tegelijk op een gigantische rekenklus.
Materiaalwetenschappers gebruiken deze simulaties voor het ontwerpen van nieuwe materialen en verbetering van materiaaleigenschappen. Binnen de farmacie zijn simulaties nodig voor de ontwikkeling van nieuwe medicijnen. Simulaties en grootscheepse data-verwerking zijn van groot belang binnen de seismiek. Daar worden ze gebruikt voor onderzoek naar de bodemgesteldheid en de stromingsleer. Ook modellering van vloeitsofturbulentie vraagt uitzonderlijke rekenkracht.
Onderzoeksgroepen van de TU Delft die actief zijn in de ‘High Performance Computing and Networking’, hebben zich verenigd in het centrum. Van daaruit wordt samengewerkt met Sara (Amsterdam), TNO, de grote technische instituten (GTI’s) en andere instituten en industriële partners. Prof. dr S.W. de Leeuw (Fysische Informatica) wordt directeur van het centrum. Corr.
 
Nieuwste T3E 50 procent sneller
De TU Delft heeft de Cray T3E nog niet in gebruik genomen of Cray Research introduceert alweer een aanzienlijk sneller model in deze superreeks. Het model 900 is volgens de ontwikkelaar 50 procent sneller dan zijn voorganger. De eerste machines worden in het eerste kwartaal van volgend jaar uitgeleverd. Sinds de introductie van de T3E een jaar geleden heeft Cray voor meer dan 250 miljoen dollar aan orders ontvangen.

Meer over

HPC

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Beursvloer Cybersec Netherlands
    ActueelSecurity & Awareness

    Cruijffiaanse blik op cybersecurity: je ziet het pas als je het doorhebt

    Failliet
    ActueelCarrière

    Ex-Rodeo-topman Pieter Vos persoonlijk failliet na bewezen miljoenenfraude

    AchtergrondCarrière

    ‘Zodra je stopt met leren loop je achter’

    Jasper Wognum
    Awards NieuwsCarrière

     Wie wordt het it-talent van 2025?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel-topman Tan overleeft confrontatie met Trump

    AchtergrondCarrière

    Cybersecurity-pro of toch liever bij de politie?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs