Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Carriers houden tarieven kunstmatig te hoog

06 februari 1997 - 23:003 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
J.W. Smeenk
J.W. Smeenk

Door het marktmechanisme zullen de ‘carriers’ uiteindelijk communicatie-infrastructuur met lagere tarieven en meer kwaliteit moeten aanbieden.

De ontwikkelingen op het gebied van Internet zijn van dien aard dat er eigenlijk geen houden meer aan is. Internet heeft geen feitelijke eigenaar, en daarmee is het eigenlijk van iedereen. Iedereen kan dan ook informatie of diensten aanbieden via Internet. Dat dit tot een situatie kan leiden waarin ‘Internet op barsten staat’ (André Ritsema in Computable, 17 januari 1997) staat voor mij echter niet vast. Wel wordt terecht steeds vaker de vraag gesteld wie dat allemaal gaat betalen.Het antwoord is simpel: de consument; de particuliere of zakelijke gebruiker. Het aardige bij die vraag is dat Internet niets anders dan infrastructuur biedt. Die infrastructuur zou geen bestaansrecht hebben als er geen aanbieders van diensten zouden zijn. De situatie is dat een consument gebruik wil maken van de diensten van een bepaalde aanbieder, en daarvoor is infrastructuur nodig. Ik denk echter niet dat de consument bewust kiest voor Internet. De succesfactor van Internet is dat er wereldwijd veel aanbieders van diensten zijn, en ook dat vraag aanbod genereert, allemaal onder het motto ‘voor elk wat wils’. Daar waar andere netwerken, zoals Viditel en X.400, gefaald hebben in grootschalig gebruik, slaagt Internet.Fascinerend is de constatering dat de ISP’s kennelijk in staat zijn om tegen zeer gunstige tarieven overeenkomsten te sluiten met de carriers. Dit maakt het mogelijk dat een consument voor de meerprijs van een Internet-abonnement de hele wereld kan bereiken. Als ik via de ‘normale’ PTT-infrastructuur een lang telefoongesprek of een langdurige modemverbinding heb met de andere kant van de wereld, ben ik al snel enkele malen de kosten van een Internet-abonnement kwijt. Daaruit valt slechts één conclusie te trekken: de carriers houden de communicatietarieven voor de afzonderlijke consument kunstmatig veel te hoog.
De liberalisering van de telecommunicatiemarkt biedt interessante perspectieven. Als een carrier de ISP te hoge tarieven berekent, kiest die toch gewoon een andere? De ISP moet immers de strijd om de consument en de aanbieders van diensten winnen. De consument wil Internet op tegen de gunstigste tarieven en met de beste kwaliteit. De aanbieders willen hun bedrijfslasten niet omhoog laten jagen door te dure infrastructuur, want dat moeten ze doorberekenen aan de consument, en dat kan de concurrentiepositie in gevaar brengen.
Die marktwerking zal ervoor zorgen dat uiteindelijk een communicatie-infrastructuur met lagere tarieven en met meer kwaliteit aangeboden wordt. Dat geldt ongeacht de huidige en toekomstige verschijningsvorm van de infrastructuur; Internet, telefoonverkeer, ‘gewone’ post, met als grote concurrent e-mail, enzovoort. Hiermee wil ik het gezond verstand onderstrepen van R. Gonggrijp, directeur van ISP XS4All. Ik denk dan ook niet dat Internet op barsten komt te staan.
 
J.W. Smeenk, Haren (Groningen)

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs