Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Winstverwachting Neways van volgend jaar onzeker

06 maart 1997 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Correspondent
Correspondent

Neways Electronics durft geen concrete winstverwachting voor het lopende jaar te geven. De producent van professionele elektronica is sinds de overname vorig jaar van drie Philips-bedrijven sterker afhankelijk geworden van de Duitse markt. En de economische situatie daar is niet erg zeker. Dit uit zich in aarzelende investeringen.

Vooral PMA (Prozess und Maschinen Automation) waarin Neways een belang heeft van 76 procent, vraagt nog heel wat aandacht van het management van Neways. Vorig jaar werd PMA te Kassel al gesaneerd. De kosten daar zijn thans onder controle. Maar omzet en resultaten vielen tegen, zo bleek tijdens de toelichting op de jaarcijfers van Neways.
Vooral door de overname van de drie Philips-bedrijven steeg de omzet vorig jaar van 150,6 miljoen gulden naar 236,4 miljoen. De groei op eigen kracht was gering, namelijk 3 procent. De nettowinst steeg fractioneel, namelijk van 6 miljoen naar 6,3 miljoen gulden.

Continuïteit

Oprichter/grootaandeelhouder G. Meulensteen blijft voorlopig nog aan het roer bij Neways. Omwille van de continuïteit en duidelijkheid kan dit enkele jaren duren. Dat is opvallend want Meulensteen zat vorig jaar rustig van zijn pensioen te genieten, toen plotseling zijn opvolger in verband met ziekte moest terugtreden. Meulensteen zou toen tijdelijk de leiding op zich nemen, totdat een geschikte opvolger was gevonden. Maar nu blijkt hij mede door de problemen met de Philips-bedrijven de kar toch liever zelf te willen trekken.
Overigens is Neways vorig jaar verhuisd van Nuenen naar Son, waar een nieuw pand op het Science Park Eindhoven is betrokken. De onderneming telt 1000 werknemers.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Winst daalt sneller dan omzet bij Neways

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs