Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Wat doet network computing met het netwerk

27 maart 1997 - 23:003 minuten leestijdOpinieCloud & Infrastructuur
W. van Haeren
W. van Haeren

In uw editie van 7 maart j.l. stond een lezenswaardig artikel getiteld Tijdperk ‘Network Computing’ staat voor de deur.

Ik sluit mij aan bij de inhoud van dit artikel. Wat mij echter keer op keer opvalt in artikelen over het onderwerp NC en NetPC is dat de nadruk zo ligt op de C respectievelijk PC. De desktop wordt het middelpunt, de ‘interactieve component binnen de volgende golf aan veranderingen‘. De desktop wordt ook nog eenvoudiger, goedkoper, beter beheersbaar, economischer, ergonomischer, enzovoort. Kortom: welke beslisser en controller zou zijn handtekening hier niet onder willen zetten. . .
Opvallend is echter dat er nauwelijks aandacht geschonken wordt aan de N resp. Net in NC en NetPC. Wat gebeurt er eigenlijk met het ‘netwerk’, welke belasting brengt deze golf aan veranderingen met zich mee, in welke mate worden service levels van bestaande gebruikers en applicaties beïnvloed? Oh ja, natuurlijk: lokale bandbreedte is goedkoop en zo bijgeplaatst. Switch-je hier, doosje daar. Maar weet de beheerder eigenlijk nog wel waar en waarom? Ook zal met het invoeren van deze web-based desktops de impact op de wide area netwerk infrastructuur toenemen. Denk maar eens aan performance, de capaciteit en de kosten.
Maar het zou toch allemaal beter gaan, getuige ook het artikel: ‘het vinden van een bestand, het uitvoeren van een transactie, het delen van ideeën met een klant‘ door ‘information content, data distributie en persoonlijke communicatie‘?
Dat doen de dames en heren marketeers ons immers graag geloven. Maar diezelfde dames en heren schijnen te vergeten dat we net bekomen zijn van de tegenvallende prestaties van C/S-technologie, van de verrassing als de prestaties van een wide area netwerk plotseling veranderen en van de teleurstelling in de hoge kosten. Vervolgens is een groep tactische en operationele netwerk-, systeem- en applicatiebeheerders elke dag in de weer om de benodigde (en altijd eindige) network computing infrastructure soepel te laten draaien.
Het eenzijdig (door marketeers laten) invoeren van de enterprise network computer is geen kans of een illusie, maar eerder een ramp.
Wat ontbreekt in dergelijke publicaties is de zorg en aandacht die besteed moet worden aan de planning van capaciteit, performance en service levels van de gebruikte netwerken. Met nieuwe modelling- en simulatietechnieken is het vandaag de dag mogelijk de effecten op de infrastructuur van een grootschalige verandering als het introduceren van NC/NetPC vooraf in een model te gieten.
Op basis van what-if scenario’s is te simuleren wie, wat, waar, wanneer beïnvloed wordt door deze omvangrijke ‘information content, data distributie en persoonlijke communicatie‘. Door het toepassen van deze methodiek ontstaat een betere borging van de planning en implementatie van network computing in de gebruikersorganisatie èn beheerorganisatie. Zodat de invoering van de enterprise network computer inderdaad een kans wordt en geen illusie.
 
W. van Haeren
director consultancy
Network Resource Consultants and Company bv,
Veenendaal

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT DATA met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Vier doden bij brand Egyptisch datacenter

    Start
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Vergunning voor datacenter EvoSwitch, piepjonge Perry haalt 1,6 miljoen op (en meer)

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs