Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft richt zich op consumentenelektronica

17 april 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
René Raaijmakers
René Raaijmakers

Microsoft gaat het besturingssysteem Windows CE promoten voor consumentenapparatuur, zoals digitale videospelers en Internet-telefoons. Het bedrijf wil zijn software ook een rol laten spelen in verborgen ‘embedded’ computertoepassingen. Eind 1997 komt er bovendien een Windows CE-versie die Java ondersteunt.

Bill Gates wil met zijn bedrijf ook het gezicht gaan bepalen van eenvoudige elektronica. Vorig jaar november introduceerden Philips en Casio al handcomputers met het besturingssysteem Windows CE. Met de agressieve promotie van deze software voor consumentenelektronica, maar ook voor eenvoudige apparaten en verborgen computertoepassingen wil Bill Gates deze voorsprong maximaal uitbuiten.
Navitel Communications uit Menlo Park, Californië, heeft al een telefoon ontwikkeld met een grafische Windows CE-interface, de Touchphone. Door het scherm aan te raken kunnen gebruikers telefoneren, op het Web surfen en e-mail versturen. "We zullen ons in vele vormen en smaken in draagbare apparatuur begeven", zei Harel Kodesh, general manager van Microsofts afdeling consumenten-apparatuur tijdens de onlangs gehouden Embedded Systems Conference in Boston. Volgens Kodesh is Windows CE een gereedschapskist die gemakkelijk kan worden aangepast voor verschillende toepassingen. Naast mobiele elektronica richt Microsoft zich bij de marketing van Windows CE op multimedia, ontspanning en op embedded software. Het bedrijf voert momenteel besprekingen met het DVD-consortium om het besturingssyteem af te stemmen op digitale videodisc-spelers. Microsoft heeft echter nog geen aankondigingen gedaan over DVD-spelers.

Compiler

Voor de ontwikkeling van programmatuur voor Windows CE kunnen softwarebedrijven de compiler en ontwikkelomgeving van C++ gebruiken die ze ook voor Windows 95 en NT toepassen. Daardoor hoeven ze geen extra kosten te maken om in deze markt te stappen. Standaardisatie is op dit moment in de ontwikkeling van embedded microprocessoren en software een ‘hot item’. Tot nu toe moeten fabrikanten van consumenten-elektronica zelf hun chips en besturingssoftware ontwikkelen. Door standaard microprocessoren in hun elektronica op te nemen kunnen ze zichzelf veel werk en kosten besparen. Robert Bosch, fabrikant van auto-elektronica, liet vorig jaar al duidelijk weten waar zijn voorkeuren lagen. Rond 2000 wil het bedrijf de hele besturing voor dieselmotoren onderbrengen op één chip met een ingebouwde processor die zich kan meten met de rekenkracht van de huidige Power-PC’s of Pentiums. Dit bespaart volgens Bosch kosten. Men kan van assembleer-talen afstappen, en de in C ontwikkelde programmatuur is steeds opnieuw te gebruiken.

Java en Activex

Nog voor het einde van dit jaar zal Microsoft met Windows CE 2.0 op de markt komen. Deze versie zal ondermeer Java en Activex ondersteunen. Volgens Kodesh neemt een volledig CE-besturingssysteem 450 Kbyte aan geheugen in beslag. In de wereld van de embedded computing heeft Intel niet de overhand. Windows CE draait op X86-processoren van AMD en Intel, en op de risc-processoren Power-PC, ARM, Hitachi HS-3, Philips 3900 Mips en Nec 4100 Mips.

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    TPU
    Data & AI

    Kort: Google en Anthropic in tpu-deal van vele miljarden, Clippy is Back! (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Personeelskosten en cloudgebruik drijven ict-kosten gemeenten op

    OpenAI atlas
    Data & AI

    Hello Atlas, bye bye Chrome?

    Cloud & Infrastructuur

    Chipconflict tussen Nederland en China legt VW-fabrieken lam

    Cloud & Infrastructuur

    Checklist overstappen naar Europese cloudomgeving

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    In de cloud zonder geheugen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs