Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Apple richt zich op educatie en inhoud

01 december 1997 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Apple Computer gaat zich meer concentreren op de markten waarin het van oudsher sterk staat: onderwijs en ‘creative inhoud’. Apple kampt al geruime tijd met flinke verliezen, een krimpend marktaandeel en gebrek aan vertrouwen vanuit de industrie.

"Het belangrijkste is dat we weer winstgevend worden. Dan is de helft van onze problemen opgelost", bezweert algemeen directeur Ton van Garderen van Apple Nederland.
Onderdeel van de nieuwe koers is directe verkoop op bestelling via WWW, in navolging van Dell. Daarnaast onthulde interim-directeur Steve Jobs machines met de Power PC 750-processor (G3). Deze chips zijn snel èn relatief goedkoop. "Wij bieden nu zware systemen voor een middenklasse-prijs", zegt Van Garderen.
De Apple Store (http://www.store.apple.com/) draait nu alleen in de VS. Europa moet nog ongeveer vijf maanden wachten op reorganisatie van de productielijnen van de Apple-fabriek in het Ierse Cork. Door deze operatie wordt Apple’s logistieke centrum in Apeldoorn onderdeel van de Ierse fabriek. Het Nederlandse magazijn assembleert vooral onderdelen uit Cork, aldus Van Garderen. "De noodzaak voor voorraden verminderen we nu; het is dus logisch dat we Apeldoorn opheffen." De meesten van de 105 werknemers worden overgeplaatst. "In totaal moeten we maar zo’n vijfentwintig mensen ontslaan. Van de overige werknemers komen er vijfenveertig tot vijftig naar Bunnik. De rest plaatsen we over naar Cork en Parijs." Enkele weken terug was nog sprake van zo’n 30 procent ontslagen. Vooral de contractwerkers en uitzendkrachten vallen weg, aldus Van Garderen. Voor Apple Nederland is de sluiting van het centrum minder dramatisch dan het lijkt. "Apeldoorn is het magazijn voor heel Europa en valt eigenlijk niet onder Nederland. Veel werknemers komen ook uit het buitenland."
De verkoop via WWW zal volgens Van Garderen ongeveer 10 procent van de totale verkoop vormen, over een periode van twee tot vijf jaar. "In de VS is al gebleken dat de meeste klanten de website gebruiken als referentiepunt; om exact te bepalen wat ze willen."
Het stappenplan van Apple omvat meer. "We gaan ons nu concentreren op de onderwijsmarkt en de sector voor ‘creative content’. Op dit moment bepalen we samen met onze partners en distributeurs wat daar precies onder valt en welke gebieden daarin voor ons echt van belang zijn.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs