Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Amerikaans bedrijfsleven onderkent gevaren van eeuwwisseling

08 januari 1998 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Ongeveer 71 procent van de IT-managers in de Verenigde Staten zegt dat hun directeuren het millenniumprobleem volledig begrijpen. Hiermee zijn Amerikaanse managers zich het meest bewust van de gevolgen van het jaar 2000 voor computersystemen. Dit blijkt uit een onderzoek in vijftien landen van het Londense technologie-adviesbureau PA Consulting dat vorige maand werd geopenbaard.

Veel automatiseerders buiten de Verenigde Staten menen dat hun meerderen niet beseffen hoe groot de impact van de millenniumwisseling zal zijn. Deze onwetendheid is het grootst op het vasteland van Europa. Volgens PA Consulting zijn de West-Europese landen, uitgezonderd Groot-Brittannië en Ierland, er het ergst aan toe wat betreft het niet-voorbereid zijn op dit probleem. Slechts 49 procent van de ondervraagde IT-managers meldt dat hun directie een hoger begrip heeft van deze zaak. In Groot-Brittannië en Ierland ligt dit aantal op 55 procent.
Scandinavië neemt in het rapport ‘Defusing the Millennium Bomb’ de tweede plaats in op de ranglijst van millenniumbewustzijn. Een ruime meerderheid (60 procent) van de IT-managers aldaar schat een goed begrip van dit probleem in bij hun meerderen. Nummer drie is Azië met een score van 54 procent.

Kostenschatting

Ruim eenderde van de duizend ondervraagde organisaties bekende dat ze geen schatting konden geven van de kosten die het millenniumprobleem met zich meebrengt. Uit de schattingen van de overige tweederde blijkt dat bedrijven met een jaarlijkse omzet van meer dan 100 miljard dollar verwachten in totaal 30 miljoen dollar te spenderen. Voor firma’s met een omzet tussen de 500 en 1000 miljoen dollar worden de totale kosten geschat op meer dan 10 miljoen dollar. Organisaties met een omzet die minder dan 500 miljoen dollar per jaar bedraagt, zullen ongeveer 2 miljoen dollar kwijt zijn.
Deze cijfers hebben overigens een beperkte geldigheid; naarmate het jaar 2000 nadert, zullen de kosten sterk stijgen. PA Consulting voorziet ‘zware ontwrichtingen’ bij organisaties die hun computersystemen niet voorbereiden op de datumovergang van 1999 naar 2000. Het onderzoeksbureau concludeert dat "de kosten van de benodigde operaties hoger zijn dan verwacht" en dat "organisaties die laat beginnen grote moeite zullen hebben met het vinden van diensten met de benodigde kwaliteit".
Deze uitspraken komen overeen met de schattingen van de Gartner Group. Dit onderzoeksbureau voorspelde enige maanden geleden al dat 40 procent van de systemen in de Europese publieke sector niet op tijd klaar zal zijn voor de millenniumwisseling.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    7 ai hubs
    Data & AI

    7 ai-hubs in Nederland uitgelicht

    Innovatie & Transformatie

    Wat is de prijs van ict-autonomie?

    Zorg

    Kort: Info Support lanceert cloudplatform zorg, Aizy en Clonable halen geld op (en meer)

    Carrière

    Ierse vakbondskwestie bij ASML escaleert

    Innovatie & Transformatie

    Stuur cases in en maak kans op een Computable Award!

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Vraag naar ai-chips drijft hardwareprijs op, Louvre-kunst komt met ar tot leven (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs