Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Markt wacht met smart op Pentium II voor notebooks

22 januari 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
René Raaijmakers
René Raaijmakers

Terwijl Apple eind vorig jaar een nieuwe powerbook uitbracht op basis van de nieuw G3 PowerPC-processor laten notebooks met een Pentium II op zich wachten. Notebook-fabrikanten klagen steen en been. Het lukt Intel niet om snelle en tegelijkertijd energiezuinige processoren voor draagbare computers te ontwikkelen.

Er zijn nog steeds geen notebooks met een Pentium II te koop. Fabrikanten zijn bezig met het oplossen van warmte-problemen. Er zouden zelfs Pentium-II notebooks met actieve luchtkoeling op stapel staan. "In het verleden trokken de lcd-schermen het meeste stroom, nu is het de processor en zijn koeling die energie vreten", zegt Arif Maskatia, van Acer Advanced Labs in San José, Californië.
Dit geldt dus ook voor de ‘draagbare’ Pentium II’s. Intel houdt zelf een grens aan van 8 Watt; daar zal deze chip zeer dichtbij komen. Bovendien wil het bedrijf uit Santa Clara, Californië, midden-98 ook de Accelerated Graphics Port (agp) voor notebooks introduceren. Naar verwachting voegt dat opnieuw een last van 2 Watt toe. Dat maakt het zeer moeilijk voor fabrikanten die ook snelle CD-rom-drives en harde schijven willen inbouwen. De fictieve grens van 20 Watt voor het energieverbruik van een notebook is dan zo gehaald.

Illusie

Intel heeft met zijn ‘mobiele module-concept’ microprocessoren gemakkelijk uitwisselbaar gemaakt. Het bedrijf maakt het daardoor mogelijk over te stappen naar een Pentium-chip met een hogere kloksnelheid of van een Pentium naar een Pentium II. Maar voor draagbare computers noemen fabrikanten dit idee een illusie. "Zelfs de koeling van notebooks met een 233 MHz Pentium II is waarschijnlijk niet voldoende voor de 266 en 300 MHz-versies", zegt een van hen. Fabrikanten die ultradunne modellen willen maken zijn al helemaal niet tevreden. De Intel ‘Mobile Module’ is veel te dik. Een notebook met deze module zal minimaal 4 cm dik zijn. Zelfs de 7 millimeter van de mini-cartridge vinden sommigen nog onaanvaardbaar.
Het is een vernederende ervaring voor Intel dat de nieuwe Powerbooks van Apple met een 266 MHz G3 Power PC sneller zijn dan desktop-PC’s met een 266 MHz Pentium II. Aan de draagbare G3 hangt echter een prijskaartje van ruim 11.000 gulden. Het is nog onduidelijk wanneer Intel zijn draagbare Pentium II-processor (nu nog met codenaam Deschutes) op de markt brengt, hoewel enkele Taiwanese producenten hebben aangekondigd volgende maand met Pentium II-notebooks te zullen komen. De prijs van een machine met 64 megabyte werkgeheugen, dvd-rom-drive en 4,1 gigabyte harde schijf zal naar verwachting zo’n 4000 dollar bedragen.
 

Meer over

LaptopsMacBook

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland en China zoeken uitweg in escalerende Nexperia-crisis

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudadoptie neemt verkeerde afslag – en dit is waarom

    Cloud & Infrastructuur

    Ziggo Zakelijk biedt 2,2 Gbit/s voor ondernemend Nederland

    AWS storing
    Cloud & Infrastructuur

    Wereldwijde AWS-storing legt vele platforms plat

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs