Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vakbonden eindelijk binnen bij EDS

04 juni 1998 - 22:00AchtergrondCarrière
Michiel Couzy
Michiel Couzy

De vakbonden zijn erin geslaagd een voet tussen de deur te krijgen bij EDS. Deze IT-leverancier van Amerikaanse afkomst toonde lange tijd een afkeer van de bonden.

Na anderhalf jaar onderhandelen sloten de partijen vorige week een cao. De bonden moesten voor hun entree wel een prijs betalen; de prestatiebeloning zal deel uitmaken van de voorwaarden. Bij dit systeem is de salarisstijging van de werknemer afhankelijk van de jaarlijkse beoordeling. "De prestatiebeloning is een zwak punt in de cao", beaamt CNV-onderhandelaar Wim Burggraaf. EDS wilde vasthouden aan prestatiebeloning, omdat het bedrijf dit systeem wereldwijd hanteert. De vakbonden staan niet te springen om deze pay for performance-regeling in te voeren. Ook veel voormalige medewerkers van NS en Rijkswaterstaat, die na de overname van de automatiseringsafdelingen bij EDS terecht kwamen, zagen weinig in prestatiebeloning.

Uitstraling

De bonden hebben wel bedongen dat het systeem per 1 januari 2000 verandert. Tot die tijd ontvangen werknemers met een aanvangs- of middensalaris een loonsverhoging van minimaal 2,5 procent. De vakbondsman is tevreden. "We zijn nu binnen bij EDS. Bij reorganisaties of ontslagen gaan wij een rol spelen. En dat is enorm belangrijk." De vakbondsman verwacht dat het akkoord een uitstraling zal hebben naar andere IT-bedrijven van Amerikaanse afkomst. "Ze zullen inzien dat er best met ons valt te praten."
De collectieve overeenkomst heeft een looptijd tot 2001. De cao bevat ook een aantal flexibele arbeidsvoorwaarden. Werknemers kunnen een aantal vrije dagen in geld omzetten of dagen kopen. EDS wil met de cao de arbeidsvoorwaarden eenduidiger maken. De laatste jaren is het bedrijf ondermeer door overnames flink gegroeid. "De cao is een duidelijke stap richting arbeidsvoorwaardelijke integratie van alle bedrijfsonderdelen", aldus Jan Sinoo, president van EDS Benelux.  MC
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Slimme multi-cloud-aanpak: weg uit de chaos van meerdere clouds

    Overheid

    Cio Den Haag: ‘Geldgebrek dwingt tot samenwerking’

    Cloud & Infrastructuur

    Your.Cloud nu ook in België

    Security & Awareness

    Kort: Nederland dicht gat Europese droneverdediging, nationale robotica in hogere versnelling (en meer)

    Carrière

    Scott Adams, bedenker van Dilbert, overleden

    Data & AI

    Hoe leid je ai in goede banen?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs