Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bank populaire werkgever onder IT’ers

07 oktober 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

ABN Amro en ING staan hoog genoteerd in de top-5 van favoriete werkgevers van hoog opgeleide informatici. CMG staat nog steeds op de eerste plaats. Dit blijkt uit een imago-onderzoek van VNU Business Publications, uitgevoerd door onderzoeksbureau Interview.

CMG is het meest genoemde bedrijf waarvoor de informaticus op dit moment graag wil werken. Philips volgt op afstand als tweede. Opvallend is de populariteit van de banken. Op de derde en vierde plaats op de imago-ranglijst staan ING Groep en ABN Amro. Naast informatici wezen mensen uit de vakgebieden Natuur en Techniek, en Economie en Recht hun favoriete werkgever aan. CMG is als enig IT-bedrijf ook in de top-10 van alle respondenten terug te vinden, op de vijfde plaats.
Academici met een informatica-opleiding verwachten een bovengemiddeld salaris. Ze noemen 48.800 gulden per jaar als passend startsalaris. Na zes jaar verwachten ze 78.900 gulden. De hbo’ers denken aan een startsalaris van 45.200. De onderzoekers noemen de salarisverwachtingen hoog. In de huidige krappe arbeidsmarkt is de kans echter groot dat werkgevers de salariseisen van de toekomstige werknemers moeten inwilligen.
Zowel instromers als mensen met enige werkervaring zijn zeer mobiel en zoeken uitdagingen. Dit geldt niet alleen voor de informatici. In totaal acht 23 procent het waarschijnlijk over één jaar bij een andere organisatie dan de huidige te werken. 41 Procent zegt waarschijnlijk binnen drie jaar te verkassen en 54 procent heeft vijf jaar nodig. Van de werkzame hoger opgeleiden is 43 procent wekelijks bezig met zijn toekomst op de arbeidsmarkt. Slechts één procent zegt daar nooit mee bezig te zijn. Zelfs 75 procent van de werkenden is concreet bezig, met solliciteren en informatie zoeken of via bekenden. Gezien de hoge verwachtingen die de respondenten hebben zijn deze cijfers niet vreemd. Meer dan 80 procent schat de toekomst gunstig tot zeer gunstig in.
Een open en informele cultuur binnen het bedrijf achten de ondervraagden het belangrijkst, gevolgd door stimulerend management en goede producten of diensten. Verder vinden hoger opgeleiden hun werk belangrijk, maar hun privé-leven gaat voor.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Invest-NL versterkt Nederlandse deeptech

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Gartner ziet veel vraag naar servers, Bird vliegt niet uit (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Vaker gehoord

    Overheid

    Coalitieakkoord: via WBSO stimulering ai-ontwikkeling

    Data & AI

    OpenAI jaagt op miljarden voor megabeursgang terwijl ai-wedloop escaleert

    Innovatie & Transformatie

    HvA test quantumsensoren voor toezicht op Noordzee

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs