Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Comdex: Prijzenoorlog door SQL Server

16 november 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Microsoft heeft tijdens de Comdex in Las Vegas de laatste details onthuld zijn database SQL Server 7.0. Het softwareconcern eist meer en meer een prominente plaats op in de databasemarkt.

Microsoft rekent lage prijzen voor het product: rond de driehonderd dollar per gebruiker. Volgens industriekenners worden concurrenten hierdoor min of meer gedwongen hun prijzen te verlagen.
Marktleider Oracle ziet echter geen heil in een prijsverlaging. "Ons prijsstelling werkt. Het marktaandeel van Oracle spreekt voor zich", aldus David Menninger, product-marketingmanager bij Oracle. Ook analist Herb Edelstein van Two Crows was niet te spreken over de prijsstelling van Microsoft: "De lage prijzen van Microsoft zijn erop gericht de concurrentie uit de onderkant van de Windows NT-markt te verdrijven, maar ondanks alle nieuwe functionaliteit, is het onwaarschijnlijk dat SQL Server 7.0 meer dan een fractie van de functionaliteit biedt waar grote bedrijven behoefte aan hebben."
Microsoft heeft hoge ambities. Topman Steve Ballmer: "Vorige versies, tot en met versie 6.5, waren inderdaad niet schaalbaar genoeg om SQL Server een volwaardige bedrijfsdatabase te noemen. Maar die dagen zijn voorbij. Kijk maar naar de verbeteringen die de applicaties van SAP, Baan en Peoplesoft bereiken."
De verbeterde en uitgebreide functionaliteit in versie 7.0 heeft vooral betrekking op gegevensconversie, -pakhuizen en zogenoemde Olap-diensten (Online Analytical Processing).
Ondanks de verbeteringen blijven analisten kritisch. "De schaalbaarheid en betrouwbaarheid zijn nog niet bewezen", aldus Betsy Burton van Gartner Group. Maar volgens Microsoft zijn de aspecten schaalbaarheid en betrouwbaarheid afdoende aangepakt.
Gebruikers lijken tevreden te zijn. Joe Misiaszek die als applicatiemanager de systemen van het Colorado Community College ondersteunt: "De nieuwe Olap-functionaliteit voldoet uitstekend, en de lage prijs bevalt goed. SQL Server 7.0 is tot nu toe indrukwekkend. We hadden het systeem niet op poten gekregen als we een vergelijkbaar product van Oracle of Sybase, met alle benodigde expertise, hadden moeten aanschaffen.

Meer over

SQLSQL Server

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    In deze 10 projecten wordt het beste samengewerkt!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nederlandse hightech-sector sluit Japanse deals

    OpinieCarrière

    Van reactief naar voorspellend: waarom scenario-management onmisbaar wordt

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Zo transformeren de 10 beste organisaties digitaal!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Vlaams minister-president Diependaele opende Cybersec Europe

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deze 10 digitale innovaties zijn het beste!

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs