Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Raet ruziet met Binnenlandse Zaken

18 november 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Onvoldoende medewerking van de kant van de overheid, gebrekkige kennis van het systeem en gebrek aan deskundigheid van de begeleidende ambtenaren, zorgden ervoor dat Raet in maart dit jaar het ministerie van Binnenlandse Zaken verloor als klant.

Dat stelt Raet-directeur Personele Systemen Th. Willemsen. Beide partijen hebben elkaar inmiddels gedagvaard om de geleden schade te vergoeden.
Raet kreeg in juni 1996 de opdracht om voor twaalf miljoen gulden het salarissysteem van de overheid te vervangen. Vanaf het begin werd het project bemoeilijkt door gebrekkige medewerking van de betrokken ambtenaren, aldus Willemsen.
Volgens de Raet-directeur liep het project door de houding van het begeleidende agentschap Informatievoorziening Overheidspersoneel (Ivop) veel vertraging op. "Wij vonden dat het Ivop veel te weinig inbreng had in het project. Men deed met name erg lang over het beantwoorden van vragen of het geven van aanvullende informatie."
Het ministerie is het niet een met de kritiek van Raet, stelt het schriftelijk. Omdat de zaak nog onder de rechter is, wil Binnenlandse Zaken niet inhoudelijk reageren.
Beide partners huurden vorig jaar een onderzoeksbureau in om hun verhaal kracht bij te zetten. Nadat de overheid Kpmg onderzoek had laten doen naar de kwaliteit van het programma, liet Raet Moret, Ernst & Young de samenwerking sinds de start van het project doorlichten. Kpmg concludeerde dat het Raet-product ‘onvoldoende basis was voor de start van de acceptatietest’. Toenmalig minister Dijkstal van Binnenlandse Zaken heeft die conclusie in maart al in een brief aan de Tweede Kamer gemeld.
Waar hij geen melding van maakte waren de bevindingen van het onderzoek van Moret, Ernst & Young. Dat concludeert, aldus Willemsen, ‘dat de overheid op vele punten in de behandeling van het project in gebreke is gebleven’. "Ze zijn tot de conclusie gekomen dat de overheid geweldig vertragend heeft gewerkt", aldus de Raet-directeur.
Op de afgesproken dag van oplevering had het ministerie nog geen plan klaar voor de acceptatietestfase, aldus Willemsen. Hij noemt een en ander typerend voor het verloop van het project.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 digitaal best presterende organisaties!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Wie zijn dé diversiteitsleider en hét digitale talent?

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rotterdamse haven in de kijker bij Computable Awards België

    Marco Gouw - Country Manager Veridas
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waarom Biometrie de Nieuwe Standaard is voor Digitale Identiteit

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Deze 10 Nederlandse tech-startups zijn het beste!

    Java
    OpinieCarrière

    Java 30 jaar: legacy of alive?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs