Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Tweede Kamer laakt aanpak 2000-probleem

14 december 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De regering moet het millennium-probleem harder aanpakken, vindt de Tweede Kamer. Er moeten platforms komen voor elke ‘vitale’ sector en voor het mkb. Daarnaast moet begin 1999 een publieksvoorlichtingscampagne starten en krijgen leveranciers wellicht een wettelijke informatieplicht.

Verder moet er een internationaal plan van aanpak komen voor Oost-Europese kerncentrales en Russische kernwapensystemen.
De Kamer neemt alle zes moties aan die zijn ingediend tijdens een overleg met coördinerend minister Van Boxtel. Dat overleg vond plaats omdat de Kamer de antwoorden van de regering op een reeks vragen onbevredigend vond. De Kamer wilde met haar kritiek niet wachten op de voortgangsrapportage, die het kabinet 18 december bespreekt.
Intussen vraagt het Projectbureau Millennium Overheid (PMO) zich af wat uitspraken en toezeggingen van diverse betrokkenen precies betekenen. Aanvankelijk was sprake van ‘vitale objecten’, vervolgens van ‘vitale processen’, en toen van ‘vitale sectoren’. Van Boxtel verlangt garanties over het ongestoord functioneren van die sectoren. Waar die niet te geven zijn, neemt de overheid maatregelen.
Eerdere 2000-rapportages noemen veertien sectoren. De Kamer spreekt over vijftien. Die veertien vitale sectoren beslaan ongeveer het hele maatschappelijke leven. Sommige vallen valt niet direct onder de verantwoordelijkheid van de overheid. Bij veel sectoren zijn diverse instanties betrokken. PMO vraagt zich af hoe daar vat op te krijgen. Bij ‘vitale systemen’ is het fenomeen ‘nationale audit’ opgedoken. PMO wil weten wat dat inhoudt.
Ook de activiteiten van diverse platforms zijn niet helder. Naast PMO voor de overheid en het Millennium Platform van Jan Timmer zijn er specifieke organen: Millennium Platform Zorg, Kenniscentrum Sociale Diensten 2000, Projectbureau Millennium De Nederlandse Politie, Energie Millennium Platform en Millennium Platform Transport. "Welke instanties houden zich nu met de zaak bezig en wat doen ze dan precies", zou PMO willen weten.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    Innovatie & Transformatie

    Generatieve ai voorbij de hype: wat echt werkt voor it-leiders

    Innovatie & Transformatie

    Commerciële quantumcomputer komt dichterbij

    Innovatie & Transformatie

    Digitale sector steunt Wennink: knelpunten dringend oplossen

    Innovatie & Transformatie

    Rapport Wennink pleit voor veel ai, fotonica en halfgeleiders

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs