Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Oracle start omscholingsprogramma

18 maart 1999 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Acht cursisten zijn deze week begonnen aan Bizid, het nieuwe omscholingsprogramma van Oracle Nederland, de Hogeschool van Utrecht en Richter Fast Lane. Deze opleiding richt zich voornamelijk op mensen die bij andere bedrijven overbodig zijn geraakt. Zij krijgen een nieuwe kans in de `Oracle-familie’.

In dit samenwerkingsverband levert de Hogeschool van Utrecht de docenten en verzorgt Richter Fast Lane de selectie. De deelnemers hebben geen automatiseringsachtergrond. Het achttal bestaat onder meer uit twee oud-docenten en een aantal mensen afkomstig uit de energiesector. Zij gaan zich nu in twintig weken omscholen tot automatiseerder. Het is de bedoeling dat ze met hun diploma aan de slag gaan bij Oracle of een van de partners van dit IT-bedrijf. Op deze manier wil de onderneming meer Oracle-specialisten op de arbeidsmarkt brengen.
Vanaf 2000 zal de software-fabrikant jaarlijks vijfhonderd mensen omscholen. Inmiddels is ook in het buitenland interesse ontstaan voor dit Nederlandse initiatief. Het krijgt dan ook ongetwijfeld navolging bij andere afdelingen van Oracle.

Fundament

Jan de Laat van Oracle, de geestelijk vader van dit initiatief, zegt dat de opleiding een fundament moet leggen voor een carrière in de automatisering, waarbij de producten van Oracle centraal staan. "Maar, we staan open voor nieuwe partners", aldus de bedenker. Dit laatste was voor de Hogeschool van Utrecht een voorwaarde voor deelname. "Het is voor ons niet interessant als de opleiding zich alleen op Oracle richt", zegt Alexander Udink ten Cate, directeur van de Faculteit Natuur en Techniek.
De Utrechtse instelling heeft inmiddels veel ervaring met opleidingen voor bedrijven. "Maar dit is toch weer iets heel nieuws, omdat het om mensen gaat die niet uit de IT afkomstig zijn. Dus in deze opleiding besteden we niet alleen aandacht aan de leerinhoud, maar ook aan bepaalde werk- en denkhoudingen, die in deze sector nodig zijn." Udink ten Cate hoopt met deze inspanningen de uitstraling van de Hogeschool te verbeteren. Bovendien is Oracle een partner van de instelling bij de invoering van afstandsonderwijs.

Cursusgeld

De organisatoren betalen deelnemers, of de voor hen betalende bedrijven, het cursusgeld van twintigduizend gulden terug, als de cursist na afloop van de opleiding geen baan vindt. De betrokken partijen maken zich hierover echter geen zorgen, gezien de tekorten aan automatiseerders op de arbeidsmarkt.
René Vaanhold van Richter Fast Lane verwacht dat bedrijven die door fusies of marktontwikkelingen mensen moeten ontslaan, dit overtollig personeel inschrijft voor Bizid. "Op deze manier krijgen deze mensen een kans op een nieuwe carrière", aldus Vaanhold. "Een dergelijk initiatief kan bijvoorbeeld onderdeel uitmaken van een sociaal plan." Ook Udink ten Cate denkt dat dit gaat gebeuren. "Dit maatschappelijk aspect heeft voor de Hogeschool meegespeeld om aan deze samenwerking mee te doen."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    ‘Mbo’ers willen de it in, maar stagemuur houdt ze tegen’

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Eddie van Marum
    Carrière

    Hoe de overheids-it minder afhankelijk wordt van externen

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelSecurity & Awareness

    Cybersecurity is business

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloud-soc stelt nieuwe eisen aan teams, tools en processen

    Michael Teichmann
    AchtergrondCarrière

    Topmanager onderschat digitale dreiging schromelijk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs