Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft krijgt vijf divisies

29 maart 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De belangrijkste verandering als gevolg van de reorganisatie bij softwaregigant Microsoft is het ontstaan van vijf divisies. Het bedrijf uit Redmond zegt daarmee zijn producten beter op de vraag van de klanten aan te kunnen sluiten.

Directeur Bill Gates spreekt in dit verband van "een natuurlijke stap, die ons wendbaarder zal maken."
De nieuw te vormen bedrijfsonderdelen zijn ‘Grote bedrijven en Windows’, ‘Consumenten en commercie’, ‘Software-ontwikkeling’, ‘Bedrijfsproductiviteit’ en ‘Thuisproducten (bijvoorbeeld spelletjes)’. Daarmee stapt Microsoft over op een organisatie naar markten, in plaats van een naar producten. Momenteel zijn de 29.000 werknemers van het bedrijf verdeeld over drie divisies: besturingssystemen, applicaties en andere activiteiten.
Microsoft wil volgens Gates tevens meer werk gaan maken van Internet. Behalve software voor thuis en kantoor, gaat het concern zich richten op ‘mobiele systemen’. Als voorbeeld noemt Gates de divisie Consumenten en commercie, die zich zal gaan toeleggen op elektronische handel. "We zien als toekomst een wereld waarin mensen ieder apparaat, te allen tijde, overal kunnen gebruiken."
Een analist van Summit Strategies meent dat de veranderingen vooral cosmetisch van aard zijn. "Onder de top blijft het bedrijf georganiseerd naar productlijnen en grote veranderingen daarin zijn niet te verwachten."
Gates stelde bij de presentatie van de plannen nadrukkelijk dat deze geen resultaat zijn van de antitrustzaak die het bedrijf met Justitie uitvecht. Opsplitsing van Microsoft is daarom niet aan de orde. Naar verwachting komen vertegenwoordigers van beide partijen vandaag bijeen om tot een schikking te komen. Volgens voorzitter E. Black van de Computer & Communications Industry Association blijkt uit de voorgenomen reorganisatie dat Microsoft ‘meer dan ooit een monopolist is’.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs