Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » API & Integration » Middleware

Hewlett-Packard lanceert middleware voor Internet

27 mei 1999 - 22:00AchtergrondMiddleware
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Hewlett-Packard onthulde vorige week zijn middleware-initiatief voor Internet. Het bedrijf beweert als eerste met een set algemene diensten voor elektronische handel op de markt te komen. Dit zogenoemde E-speak, voorheen bekend onder de codenaam Fremont, zou Sun Microsystems’ Jini en Microsofts Biztalk de loef afsteken.

HP brengt zijn e-handel-technologie in de loop van de komende paar kwartalen uit. E-speak is in wezen een stuk middleware dat bemiddelt tussen applicaties op een Internet-apparaat (PC, web-telefoon, enz.) en diensten die geschikt zijn gemaakt voor de Fremont-omgeving. Hierbij valt te denken aan diensten voor beveiliging, betaling en verzending.
HP zegt dat Fremont de ontwikkeling van elektronische commercie in een stroomversnelling zal brengen. De software moet automatisch verbindingen tot stand brengen tussen diverse applicaties en verschillende apparaten op Internet. Dit alles vertoont opvallend veel overeenkomsten met Jini van Sun, maar ook met Microsofts Biztalk. Die laatstgenoemde technologie heeft vooralsnog echter alleen betrekking op PC’s en servers.

Koppelen

Hewlett-Packard onderhandelt met Microsoft over het koppelen van hun respectievelijke technologieën. Die softwarefabrikant kondigde in maart met veel tromgeroffel zijn raamwerk voor elektronische handel aan, maar zit naar verluidt nog in de beginfase van de ontwikkeling. HP’s product is het resultaat van vijf jaar laboratoriumwerk, aldus de fabrikant.
E-speak is, net zoals Microsofts ‘e-commerce’-raamwerk, gebaseerd op standaard Internet-technologieën, waaronder XML (extended markup language). De Jini-technologie van Sun is gebaseerd op diens Java, dat inmiddels – zij het officieus – ook wel onder de noemer standaard valt. De nieuwe HP-software draait als een laag bovenop Unix-besturingssystemen en Windows NT. Het bestaat uit vier componenten: een universele diensten-interface, een software runtime-bemiddelingsomgeving, een reeks bouwstenen voor het scheppen van nieuwe diensten en tot slot een kit voor het ontwikkelen en inzetten van diensten door eindgebruikers.

Vrijgeven

De broncode van die Internet-middleware zal waarschijnlijk vrijelijk beschikbaar zijn voor ontwikkelaars. Dit melden bronnen binnen het bedrijf in een interview met VNU Newswire. Door de broncode van E-speak vrij te geven, wil HP zijn technologie zo breed mogelijk geaccepteerd krijgen. "Wij willen niet dezelfde fout maken als Sun", aldus een woordvoerder. Java-schepper Sun Microsystems was aanvankelijk onderhevig aan kritiek omdat het strikte licentievoorwaarden stelde aan het gebruik van de platformonafhankelijke Java-technologie. Die controle is eind vorig jaar voor een groot deel opgeheven.

Meer over

MiddlewareNetworking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Middleware

    Risc-V-ecosysteem krijgt krachtige impuls

    Middleware

    Linux en Zephyr vullen elkaar ‘embedded’ mooi aan

    Middleware

    Auto-industrie omarmt opensourceplatform Linux

    Foto van quantumsysteem IBM
    Middleware

    IBM op weg naar nuttige quantum-computer in 2033

    Middleware

    IBM kondigt quantum-doorbraken aan

    Middleware

    Applicatiecontract RWS grootste uit tweede kwartaal

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs