Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Baan heft wervingsstop op en zoekt personeel

31 mei 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Het opkrabbelende automatiseringsbedrijf Baan Company heeft plaats voor vijftig nieuwe mensen. De eerste personeelsadvertenties zijn in enkele landelijke dagbladen verschenen. Hiermee komt een eind aan de wervingsstop, die in oktober inging. De vacatures bevinden zich ook bij de afdeling voor ontwikkeling en ondersteuning.

Vorig jaar stonden in Nederland in het kader van de herstructurering 120 mensen op straat. Wereldwijd waren dat er 1200. Volgens woordvoerder Ronald Florisson van Baan Company zijn in oktober 1998 geen mensen weggestuurd die het werk hadden kunnen doen waar Baan nu voor werft. De afgelopen maanden nam het bedrijf al nieuwe mensen aan voor essentiële posities, maar dat gebeurde zonder openlijke wervingsacties. Het sociaal plan dat werd opgesteld na de crisis van oktober eist dat Baan bij nieuwe vacatures eerst de mensen polst die ontslagen zijn. Omdat die inmiddels allemaal ander werk hebben, speelt deze bepaling geen rol meer.
CNV-bestuurder Wim Burggraaf is niet verbaasd over de wervingsactie. "Twee maanden geleden hoorden wij al van onze leden dat de werkdruk hoog was, vooral bij Research en Development. Daar zijn nu ook de vacatures." De oorzaak van die werkdruk ligt volgens Burggraaf in zowel de gevolgen van de reorganisatie als de groeiende orderstroom. Hij is positief over de wervingsactie. "Ik heb altijd vertrouwen gehad in de bedrijfsfilosofie van Baan. Vooral de opgeblazen beurskoers speelde het bedrijf parten."
Ook onderhandelaar Chris Baggerman van de Reformatorisch Maatschappelijke Unie, de grootste bond bij Baan, is positief. "Het bedrijf is op weg terug naar de top. Als buitenstaander vermoed je misschien dat de reorganisatie gebruikt is om mensen te lozen om nu anderen te kunnen aannemen, maar dat geloof ik niet. In het vierde kwartaal leed Baan een miljoenenverlies, er moest gewoon wat gebeuren. Toen zijn ook mensen vertrokken die het bedrijf eigenlijk niet kwijt wilde."
Florisson maakt zich geen zorgen over Baans imago. "Als ons imago slecht was, zouden veel meer mensen zijn vertrokken. Uit onderzoek is gebleken dat de mensen hier binnenkomen vanwege de technische kwaliteiten van onze software. Ik heb geen aanwijzing dat ons imago tot problemen zou leiden." Baan heeft wel recent een bonussysteem ingevoerd dat werknemers vijfduizend gulden oplevert als een door hen geïntroduceerde sollicitant aangenomen wordt.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Wat maakt een bedrijf een échte High Performer?

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs