Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Computerdivisies Siemens en Fujitsu fuseren

16 juni 1999 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Fujitsu en Siemens hebben aan alle geruchten een einde gemaakt door te melden dat ze hun Europese computeractiviteiten gaan bundelen. Het nieuwe concern – Fujitsu Siemens Computers geheten – zal mainframes, servers en PC’s ontwikkelen, fabriceren en verkopen.

Het beweert op de wereldwijde computermarkt de vijfde positie in te nemen en denkt door de krachtenbundeling door te kunnen stomen naar de top drie.
In de joint venture krijgen beide bedrijven elk een belang van 50 procent. Fujitsu Siemens Computers, dat volgens planning op 1 oktober zal beginnen, combineert de bezigheden van Fujitsu Computers Ltd en Siemens Computer Systems. Het Fujitsu-onderdeel draait een omzet van ruim vier miljard gulden en telt 1600 werknemers. De Siemens-groep heeft een omzet van rond de negen miljard gulden en biedt werk aan achtduizend mensen. Aan een verdere uitwerking van de fusieplannen wordt gewerkt.
Het Duitse bladWirtschaftswoche meldde begin mei dat Siemens en Fujitsu op PC-gebied samen verder wilden om concurrenten als marktleider Compaq, Dell, Hewlett-Packard en IBM aan te pakken. Siemens en Fujitsu hebben elk zo’n 5 à 6 procent van de PC-markt in Europa in handen. Het PC-fusiebedrijf zou op de tweede plaats achter Compaq terechtkomen, en in Duitsland met een marktaandeel van ruim 20 procent zelfs de toppositie bekleden. De fusieplannen blijken nu dus alle computersegmenten te omvatten. De twee bedrijven kennen elkaar al langer dan vandaag. Fujitsu levert bijvoorbeeld het hart van de Siemens-mainframes.

Meer over

Mainframes

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Fujitsu aast op servermarkt in Europa

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs