Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Franse Cap verlengt overnamebod

22 juli 1999 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Roy op het Veld
Roy op het Veld

De Franse moedermaatschappij van het Nederlandse Cap Gemini heeft zijn overnamebod verlengd. Hoewel Cap Gemini SA zijn belang van 56 procent slechts wist uit te bouwen naar 84 procent, geven de Parijzenaars de aandeelhouders nog tot 31 augustus de tijd om hun aandelen aan te melden. Nadat de eerste termijn vorige week afliep bleek dat de benodigde 95 procent van de aandelen niet aangemeld waren bij Cap Gemini SA.

Dwarsligger is Volmac-oprichter en grootaandeelhouder Joop van Oosterom, die een aandelenbelang van 10,3 procent in handen heeft. Hij frustreert in zijn eentje het hele integratieproces tussen moeder en dochter. Van Oosterom heeft het Franse overnamebod, waarbij vier aandelen van de Franse SA worden geboden voor negen aandelen van de Nederlandse NV, naar de prullenbak verwezen. Hij eist contant geld en bovendien een hogere prijs; minimaal 85 euro per aandeel. Hij wijst erop dat het Nederlandse bedrijf de grote winstmaker van het concern is.

‘Falcons’

De hoop die Cap Gemini SA koestert is gelegen in het feit dat een gedeelte van het aandelenpakket van Van Oosterom bestaat uit zogenoemde ‘falcons’. Dat zijn aandelenopties van werknemers die Van Oosterom nog in beheer heeft, maar waarvan op 23 augustus de eerste serie afloopt. De aandelen komen daarmee in handen van derden – niet door Van Oosterom gecontroleerd – die ze aan Cap Gemini SA zouden kunnen aanbieden. Niemand weet echter precies hoeveel ‘harde’ aandelen Van Oosterom in bezit heeft en om hoeveel falcons het gaat.
Naast de falcons, staat de Fransen nog een tweede weg open. Volgens Cap Gemini SA is de grens van 95 procent ‘onderhandelbaar’. Zij zeggen te kunnen leven met 90 procent van de aandelen, alvorens over te gaan tot een formele procedure om de resterende aandelen te kopen. De positie van Van Oosterom ziet er in dat scenario niet rooskleurig uit.
De Fransen willen hun dochteronderneming volledig integreren in de eigen organisatie. Daarvoor heeft het 95 procent van de aandelen nodig (waarna het een procedure kan starten om de resterende aandelen in te lijven) en kan Cap in Nederland van de beurs worden gehaald. Cap Gemini SA heeft een beursnotering in Parijs. Het bedrijf heeft ruim vijf miljoen nieuwe aandelen uitgebracht en daarmee een eigen notering op de AEX verworven.  RV

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ai neuromorphic compputing brein
    Data & AI

    Kort: Neuromorphic computing bespaart heel veel ai-energie, ChipNL opent centrum (en meer)

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Onderwijs

    Spoelstra Spreekt: Onder druk

    Data & AI

    De echte verkiezingsvraag: zijn we klaar voor de ai-economie?

    Overheid

    NerdVote zet kandidaat-Kamerleden met ict-affiniteit in de schijnwerpers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs