Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Van Boxtel tevreden over aanpak millenniumvraagstuk

23 september 1999 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Correspondent
Correspondent

Minister Van Boxtel van Grote Steden en Integratiebeleid is tevreden over de aanpak van het millenniumvraagstuk. Volgens hem is dit voortvarend ter hand genomen. Uiterlijk 1 mei 2000 volgt de evaluatie van de hele operatie.

Vorig jaar nog deed het kabinet zeer bezorgd over het jaar 2000-probleem. Met name minister Jorritsma liet verontrustende geluiden horen. Nu, een jaar later, is het millennium nauwelijks meer een item. Het ministerie van VWS bijvoorbeeld volstaat met een zakelijke opsomming van genomen stappen. De Belastingdienst is bijna klaar. Men is er zeker van dat de fiscale processen tijdens en na de eeuwwisseling ongestoord kunnen voortgaan. Hetzelfde geldt voor de uitvoering van de sociale zekerheid. Ook de sociale diensten en organisaties op gebied van arbeidsveiligheid zijn goed op weg. Volgens minister De Vries (Sociale Zaken) zijn geen grote problemen rond de jaarwisseling te verwachten.
De aanpak van het millenniumprobleem heeft louterend gewerkt. Minister Van Boxtel schrijft: "Nooit eerder heeft de overheid zo grondig de eigen organisatie en het ICT-instrumentarium tegen het licht gehouden. Hier is veel van geleerd. In de beleidsnota ‘Digitale Democratie’ zal worden ingegaan op deze leereffecten."

Intranet

De rijksoverheid krijgt een eigen intranet. Deze moet de informatie-uitwisseling tussen de ministeries verbeteren. Het intranet zal onder meer bestaan uit een website, een elektronische adressengids en de nodige interdepartementale kennis- en informatiebestanden.
Voor een betrouwbare dienstverlening via ICT is ook elektronische identificatie nodig. Verschillende ministeries gaan zich hierover buigen. Gestreefd wordt naar een digitale handtekening die de overheid moet ontwikkelen.
Volgend jaar worden aan de Tweede Kamer nadere voorstellen gedaan over de toevoeging van biometrie op de reisdocumenten de invoering van de elektronische identiteitsfunctie. AND Identification, onderdeel van de Nederlandse onderneming AND, probeert hiervoor het card management systeem te leveren.  CORR.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Victor Mids
    Innovatie & Transformatie

    Victor Mids vervormt je werkelijkheid tijdens de Computable Awards 2025

    ai cyclotron
    Innovatie & Transformatie

    Techsamenwerking in gevaar: Florida plaatst Nederlandse universiteiten op zwarte lijst

    ICT & Logsitiek
    Data & AI

    ICT&Logistiek: Ai en digitale weerbaarheid sturen toekomst

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs