Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Na productie komt nu ook IT uit Azië

02 december 1999 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Gedreven door de structurele krapte op de arbeidsmarkt, haalt een deel van de westerse informatie-industrie aan het einde van deze eeuw zijn IT-diensten uit andere delen van de wereld. De trend van bedrijven uit Amerika en Europa om hun productiecapaciteit te verplaatsten naar goedkopere werelddelen, en zich zelf te concentreren op dienstverlening, komt daarmee in een volgende fase.

Youngwood uit Wijk bij Duurstede speelt handig in op deze trend. Het heeft een alliantie gesloten met de Indiase systeemintegrator en softwareleverancier Tata Infotech, dat 4500 hooggekwalificeerde IT’ers in dienst heeft. Het dertig medewerkers tellende Youngwood dient als voorportaal voor bedrijven die gebruik willen maken van de Indiase arbeidspool, maar zaken willen doen met een Nederlands bedrijf. ‘Wij leveren het account- en projectmanagement; de uitvoering vindt waar mogelijk plaats in India’, zegt Youngwoods algemeen directeur Gert van Hasselt. De softwarefabriek van Tata staat op het punt zijn processen op te waarderen tot het vierde niveau van het kwaliteitsmodel CMM, wat voor Europese en Amerikaanse standaarden hoog is.

Populair land

Vanwege de combinatie van deze hoge kwaliteit en de relatief lage loonkosten, hebben veel bedrijven hun millenniumklussen de afgelopen jaren al in India laten uitvoeren. Ook hebben veel softwarebedrijven – zoals Baan en Oracle – een ontwikkellaboratorium in India. Niet alleen India is daarbij een populair land. Ook Oost-Europa is in trek. Zo heeft Infopulse uit Best onder eigen naam een IT-bedrijf opgezet in Roemenië. Maar het inzetten van een lokale, in dit geval Indiase, IT-organisatie voor de Nederlandse markt is een nieuwe trend.
In oktober zijn John Quak, die de Youngwood Infotech-divisie onder zijn hoede heeft, en marketingmanager Marcel Chrétien twee weken naar India afgereisd om de sfeer te proeven. ‘Indrukwekkend’, zeggen ze, niet alleen doelend op de professionaliteit van Indiase IT’ers. Klanten reageren volgens Quak overwegend positief, maar soms ook terughoudend op deze nieuwe constructie. ‘Sommige IT-managers willen nu eenmaal zoveel mogelijk in eigen hand houden. Die kopen bij wijze van spreken nog geen standaardpakket, maar maken liever alles zelf.’

Koudwatervrees

Om aan eventuele koudwatervrees bij klanten tegemoet te komen en ze over de streep te trekken, probeert Youngwood garanties in te bouwen. ‘Wij gaan kwaliteitsnormen aan het projectwerk verbinden en voor grote projecten laten we door externe partijen een audit uitvoeren’, aldus Van Hasselt. Het zwaarste argument is echter de beschikbare capaciteit van arbeidskrachten.
Naast Youngwood Infotech, het bedrijfsonderdeel waar de samenwerking met ‘India’ onder valt, is het bedrijf vooral actief op het gebied van consultancy en opleidingen rond het toepassen van bedrijfskritische systemen. Ze maken daarbij gebruik van Tandem-technologie, waar de meeste medewerkers een groot deel van hun carrière hebben doorgebracht. Ook is Youngwood actief met het inzetten van Windows NT in veeleisende situaties.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs