Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

19 januari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

In de VS jagen jonge IT-bedrijven op de technisch geschoolde medewerkers van de gevestigde orde, met als lokaas aandelen en opties. Velen wagen de overstap. Nederland loopt op dit gebied achter.

Volgens onderzoeksbureau Meta Group is de prijs van Amerikaanse netwerkspecialisten in 1999 met 25 tot 40 procent gestegen. Kennis van IT-netwerken wint aan belang. Daardoor stijgen de kosten van de schaarse netwerkspecialisten. En eigenlijk kunnen alle IT’ers kiezen uit vele werkgevers.
Jonge automatiseringsbedrijven met een beursnotering, of plannen daartoe, vormen een nieuwe en aantrekkelijke partij op de arbeidsmarkt. Deze starters, meestal gericht op Internet, zijn niet alleen jong en dynamisch, maar kunnen personeel ook nog eens aantrekkelijke aandelen- en optiepakketten bieden. De meeste dot.coms doen het prima op de beurs, ook al zijn de aanloopverliezen vaak groot. De succesvolste emissies in 1999 komen in de VS op naam van Internet-bedrijven.
In de VS richten deze nieuwkomers zich vooral op werknemers van gevestigde ondernemingen als Cisco, HP en Intel. Dergelijke organisaties hebben gespecialiseerde automatiseerders die gewend zijn aan een zekere dynamiek. Ze bieden ook aandelenpakketten, maar kunnen meestal niet op tegen de astronomische bedragen die bij de jonge concurrenten omgaan.
In Nederland is deze ontwikkeling nog niet gaande. Allereerst zijn er minder starters die een beursnotering aanvragen. Bovendien zijn Nederlanders doorgaans minder avontuurlijk dan Amerikanen, waardoor de aantrekkingskracht van de starters kleiner is. De belangrijkste reden is echter het belastingstelsel. In Nederland moeten werknemers een groot deel van de opbrengsten uit aandelen afdragen. Dit ontneemt starters een middel om talent aan te trekken; ze hebben meestal niet genoeg geld voor hoge salarissen.
Door de versoepeling van de regels omtrent een beursnotering, zullen dit jaar de eerste Nederlandse Internet-bedrijven zich aanmelden voor een notering. Nederlandse vestigingen van bedrijven als Cisco en HP verwachten echter niet dit het personeelsverloop vergroot.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    Innovatie & Transformatie

    De contouren van de ai-native enterprise

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse tech laat zich gelden op MWC26 in Barcelona

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs