Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Windows 2000 nadert sceptische ontvangst

13 februari 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Windows 2000 maakt donderdag zijn debuut omringd door sceptische verwachtingen. Onderzoeksbureau Gartner volhardt in zijn advies dat bedrijven meerdere maanden de kat uit de boom moeten kijken.

Analist Michael Gartenberg waarschuwt dat zeker een kwart van de gebruikers die direct overstappen in de problemen zullen komen. Die bedrijven krijgen te maken met compatibiliteitsproblemen tussen Windows 2000 en oudere, reeds in gebruik zijnde applicaties en softwaresystemen.
"Het kunnen relatief kleine problemen zijn, maar het opsporen daarvan zal veel tijd kosten", aldus de analist. PC-producent Dell voedt deze overtuiging met de mededeling van president Michael Dell dat maar weinig bedrijven hun hardware opwaarderen in voorbereiding op het nieuwe, zwaardere besturingssysteem.
Gartner voorspelt dan ook dat het merendeel van de Windows 2000-installaties gedurende het eerste jaar zal bestaan uit nieuw aangeschafte PC’s en niet uit opwaarderingen voor bestaande machines. Het onderzoeksbureau schat voor dit jaar dat 20 procent van de desktop-gebruikers van Windows zal overstappen. Slechts 5 procent van de servergebruikers gaat in 2000 al over naar het nieuwe besturingssysteem.
Microsoft brengt donderdag drie van de vier Windows 2000-varianten uit. De Professional-uitvoering is voor client-taken op desktopmachines, de Server-versie is voor het delen van bestanden en printers, de Advanced Server is voor het clusteren van systemen tot grote applicatieservers.
Over ongeveer vier maanden volgt de zwaarste uitvoering, Windows 2000 Datacenter genaamd. Die laatstgenoemde variant moet Microsoft een voet tussen de deur geven op het terrein van bedrijfskritische toepassingen. Daaronder bevindt zich onder meer het momenteel waanzinnig populaire fenomeen elektronische handel.
Tot op heden is dat vooral het territorium van de diverse Unix-varianten. Microsoft heeft voor de totale servermarkt een aandeel van 38 procent in handen. Analisten menen dat Microsoft moeite zal hebben om dat percentage snel te verhogen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs