Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

CRM-markt maakt flinke groei door

24 februari 2000 - 23:00AchtergrondData & AI
Wim Amerongen
Wim Amerongen

De Europese markt van software voor beheer van relaties met klanten groeide in 1998 met 47 procent.

Volgens onderzoekers van IDC blijft deze software-sector de komende drie jaar ten minste met hetzelfde percentage groeien. Crm-software automatiseert alle aspecten van verkoop, marketing en klantondersteuning. De grote belangstelling voor deze software is een gevolg van nieuwe opvattingen over marketing. "In het verleden ging men bij marketing uit van het product. Maar nu staat de klant centraal," zegt IDC-onderzoeker Anders Ebbesen.
De nieuwe marketingstrategie heeft tot gevolg dat bedrijven hun IT-infrastructuur moeten aanpassen. IDC stelt dat er daardoor een groei is ontstaan in applicaties voor het automatiseren van verkoop, marketing en klantondersteuning. Die sectoren groeien inmiddels sneller dan de traditionele toepassingen voor het automatiseren van de boekhouding, personeelszaken en voorraadbeheer.

Siebel

Veel bedrijven die software voor klantbeheer nodig hebben, kiezen ervoor deze te betrekken van een gespecialiseerde partner. Zelf ontwikkelen zou te lang duren. IBM maakte onlangs bekend een klantinformatiesysteem te bouwen met de crm-software van Siebel. Vorig jaar koos erp-leverancier JD Edwards ook voor Siebel. Bij de samenwerking tussen IBM en Siebel gaat het om een systeem dat meer dan 55 duizend interne IBM-gebruikers moet verbinden met 30 duizend zakenrelaties. IBM is ook van plan een interface beschikbaar te stellen voor de klanten waarmee zij orders kunnen bestellen en nagaan hoe het met hun bestelling staat.
De overeenkomst tussen IBM en Siebel lijkt op die tussen Hewlett-Packard en Oracle. Die bedrijven besloten elkaars producten te gebruiken en te verkopen. De deal tussen IBM en Siebel kwam in oktober vorig jaar tot stand. De bedrijven zijn overeengekomen dat ze gezamenlijk software voor klantbeheer op de markt zullen brengen. Bovendien verplicht IBM zich hierbij de ‘Relationship 99’ van Siebel te verkopen, terwijl Siebel de database DB/2 van IBM verkoopt en zijn producten bouwt op basis van de IBM producten Websphere en de messaging software MQSeries.  WA

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Meer lezen

    CRM
    ActueelInnovatie & Transformatie

    WebCRM gaat Nederlandse markt op

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    CRM-markt bloeit op tot dotcom-proporties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs