Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Software Engineering » Programming

Sun verbindt XML met Java voor web-bouwers

07 maart 2000 - 23:00ActueelProgramming
Redactie Computable
Redactie Computable

Sun slaat een brug tussen XML en Java. Daardoor wordt Java een doelmatig hulpmiddel voor de bouw van websites voor e-handel. Vorige week introduceerde Sun een interface die XML (Extensible Markup Language) verbindt met Java-applicaties.

De interface zorgt ervoor dat XML-browsers van Sun, IBM en Microsoft verwisselbaar zijn. Microsoft heeft een concurrerend product: Biztalk framework.
De definitieve versie van de XML Java interface is te downloaden van Suns website. Deze versie bevat nog enkelebug fixes, maar is volgens Sun wel stabiel genoeg. De interface moet een standaard onderdeel worden van Java.
Een XML-browser analyseert en leest XML-tekst in een applicatie, vergelijkbaar aan de manier waarop een webbrowser Html leest voor het genereren van webpagina’s. Tot nu toe moeten ontwikkelaars software schrijven die Java verbindt met de browser. De meeste programmeurs die ontwikkelen met XML, werken met Java. Als XML direct in Java is ingebouwd, bespaart dat tijd en moeite.
XML gooit hoge ogen als de web-standaard voor online transacties. Terwijl Html, de taal voor website-bouw, een beperkt vocabulaire heeft, stelt XML ontwikkelaars in staat zelf hun taal uit te breiden. Daardoor kunnen ze applicaties bouwen die data uitwisselen, zoals prijs- en product-informatie. Veel industrieën kiezen XML om webapplicaties te bouwen voor e-zakendoen.
Verder werkt Sun aan technologie voor het toevoegen van Java-code aan webpagina’s. Met de standaard XSL (Extensible Stylesheet Language) kunnen programmeurs makkelijk XML gebruiken om software te verbinden. Daarnaast wil Sun XML ondersteunen in Enterprise Java Beans. Komend kwartaal moet de eerste versie uitkomen van technologie die inzicht geeft in de structuur van een XML-document en vervolgens automatisch de Java-code genereert voor het programmeren van een functie. Ook formuleert Sun richtlijnen die vastleggen hoe ontwikkelaars Java en XML samen kunnen gebruiken. Het Oasis consortium, waarvan ook IBM en Oracle lid zijn, ondersteunt deze richtlijnen. Oasis wil een standaard formuleren voor XML waarmee bedrijven data naar elkaar toe kunnen sturen.

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Programming

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Programming

    Kort: Neergeschoten Iraniër werkt bij politie‑ict, Java 26 ziet licht (en meer)

    Programming

    Wat Python en Tadej Pogacar met elkaar gemeen hebben

    Programming

    Kort: Microsoft onderzoekt vervanging C en C++, cio Jonker weg bij het UWV (en meer)

    Programming

    Python-stichting wijst forse overheidssubsidie af door controversiële voorwaarden

    basic
    Programming

    Kort: Back to Basic!

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs