Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Ordina helpt Rijnconsult aan e-kennis

13 april 2000 - 22:00AchtergrondGovernance & Privacy
Rik Sanders
Rik Sanders

Ordina Beheer wil de Nederlandse organisatie-adviseur Rijnconsult uit Velp overnemen. De automatiseerder krijgt hiermee een grotere voet tussen de deur van directiekamers. Voor Rijnconsult, met 130 medewerkers in dienst en een omzet van circa 40 miljoen gulden, is met deze aansluiting het probleem van het gebrek aan kennis op het gebied van elektronische handel opgelost.

Alle advieskantoren – groot en klein – zijn naarstig op zoek naar kennis op het gebied van Internetdienstverlening. Aquisities behoren tot de oplossingen. In navolging van de wereldwijde overname van Ernst & Young Consulting door Cap Gemini kiest ook Rijnconsult ervoor verder te gaan onder de hoede van een IT-dienstverlener: Ordina.
Theo Camps, directeur Rijnconsult, vertelt dat zijn firma sterk is in procesbegeleiding, veranderingstrajecten en projectmanagement. "Wij wilden ons ook versterken op het gebied van e-commerce en e-governance. Maar het lukte ons door de snelle marktontwikkelingen niet om daarin competentie op te bouwen. Daarom gingen we op zoek naar een partner."
Het adviesbureau zocht als eerste contact met Ordina. Dat groeide uit tot een overnameplan. Zowel op strategisch als op bedrijfscultureel niveau klikt het tussen beide partijen. Rijnconsult is al 22 jaar actief als adviesbureau en heeft net als Ordina klanten onder overheden, telecombedrijven en financiële dienstverleners. De consultant rekent ook een aantal ondernemingen uit de voedingsmiddelensector tot zijn klanten.

Virus

Rijnconsult blijft voorlopig als zelfstandige eenheid actief binnen Ordina. Dit betekent dat er ook niet-IT-projecten zullen worden uitgevoerd binnen het Utrechtse IT-bedrijf. Volgens Camps is dat voor Ordina geen onbekend fenomeen, omdat het al over een redelijke hoeveelheid consultants beschikt.
Ordina is als een van de weinige ICT-dienstverleners nog niet behept met het pan-Europese virus en beperkt zich in zijn activiteiten tot de Benelux. En niet zonder succes: vorig jaar bedroeg de omzet 258 miljoen euro, met 3100 mensen. De IT-firma hanteert een overnamepolitiek die gericht is op gespecialiseerde, kennisintensieve firma’s.  RS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    OpinieGovernance & Privacy

    Europese Commissie zoekt experts om encryptie te omzeilen (echt waar)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Oracle steekt miljard in ai- en cloudinfrastructuur NL en Caribisch gebied krijgt eigen cloud (en meer)

    Ai
    ActueelData & AI

    Europese Commissie krijgt praktijkcode voor algemene ai

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    OpinieSecurity & Awareness

    NIS2 is geen bedreiging (maar gouden kans voor it-kanaal)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs