Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Larry Ellison nu rijker dan Bill Gates

26 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Niet alleen is Microsoft niet langer het op de beurs meest waardevolle bedrijf ter wereld, ook is oprichter Bill Gates niet langer de rijkste man ter wereld. Gates’ positie was jaren onwankelbaar door zijn bezit van 15 procent van de aandelen Microsoft.

Maar de voor Microsoft na de berichten over een dreigende opsplitsing dramatisch verlopen beursdag heeft Gates bijna tien miljard dollar gekost en daarmee had hij aan het eind van de dag nog ‘maar’ ruim 48 miljard dollar. Zijn aartsrivaal Larry Ellison, oprichter en voorzitter van softwaregigant Oracle, was aan het einde van de dag met 50,03 miljard dollar de rijkste man ter wereld.
Ellison is in bijna alles de tegenpool van Gates. De laatste is keurig getrouwd en vader van twee kinderen, Ellison heeft de reputatie van notoir rokkenjager en heeft al drie huwelijken achter de rug. Nog een ander verschil is dat Gates zich tot dusver nooit heeft laten verleiden tot het doen van negatieve uitspraken over persoonlijke rivalen, terwijl Ellison geen gelegenheid heeft nagelaten om verbaal het vuur te openen op Gates.
Het aandeel Microsoft staat inmiddels 45 procent lager dan op 1 januari. Gates en de nieuwe topman Steve Ballmer begonnen deze week een tegenoffensief. Ballmer stuurde een e-mail rond waarin hij benadrukte dat Microsoft hoe dan ook nog een prachtige toekomst voor zich heeft. Gates wees erop dat dat vooral de consument er de dupe van zal worden wanneer rechte Jackson inderdaad zal besluiten om Microsoft op te splitsen. Gates wees er tegenover het persbureau AP op dat de huidige Windows-versies nooit zouden hebben bestaan wanneer Microsoft uit een aantal verschillende bedrijven zou (hebben) bestaan.
Dinsdag werden de economische adviseurs van president Clinton bijgepraat over het voorstel van het ministerie van justitie en de negentien staten die het proces tegen Microsoft voeren, maar volgens woordvoerder Kennedy van het Witte Huis ging het om een informele bijeenkomst waarbij geen enkel besluit is genomen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Oprichter Ikea Ingvar Kamprad rijker dan Bill Gates

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs