Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

AMD introduceert Celeron-concurrent Duron

16 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Chipmaker Advanced Micro Devices (AMD) heeft aangekondigd in juni te beginnen met de verkoop van de Duron, een centrale PC-processor die moet concurreren met de Celeron-chips van Intel.

De Duron is een afgeslankte versie van AMD’s Athlon (http://www.amd.com/products/cpg/duron/index.html,http://www.amdzone.com/articleview.cfm?ArticleID=195). Hij wordt geïntroduceerd op snelheden van 600 tot 750 Mhz. De chip is voorzien van 64 KB primaire- en 128 KB geïntegreerde secundaire cache. De grondfrequentie is 200 Mhz. AMD wil met de Duron het middensegment van de PC-markt bedienen. De 600 Mhz versie gaat zo’n 250 gulden per stuk kosten, en de 700 Mhz chip rond vierhonderd.
In tegenstelling tot eerdere berichten houdt AMD ook vast aan zijn K6-processorlijn. Met deze chips wil het bedrijf de allerlaagste regionen van de markt en mobiele gebruikers blijven bedienen.
Van concurrent Intel komt een tegenzet in de vorm van nieuwe Celeron-processoren. Het bedrijf introduceert eveneens in juni Celerons op 633 tot 700 Mhz. De prijzen liggen waarschijnlijk dicht in de buurt van die van de Duron-chips. Van de bedrijven werd verwacht dat ze al in april de nieuwe processoren zouden uitbrengen. Een chronisch tekort aan productiecapaciteit heeft beide doen besluiten de chips in een later stadium te introduceren.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    AMD komt met opvolger voor zijn Duron-processor

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs