Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

QXL en Ricardo samen sterk tegenover eBay

16 mei 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De Europese online veilinghuizen QXL en Ricardo gaan fuseren om tegenwicht te bieden aan de opmars van het Amerikaanse eBay. Het nieuwe bedrijf, dat onder de naam QXL Ricardo door het leven gaat, heeft bijna 1,3 miljoen geregistreerde gebruikers.

Alleen door te fuseren kunnen de twee bedrijven een dam opwerpen tegen de expansie van eBay in Europa, aldus e-commercie analist Peter Misek van Chase H&Q.
Het Britse QXL had eind vorig jaar vijfhonderdduizend klanten, en het Duitse Ricardo bijna zevenhonderdduizend. Door overnames van kleine veilingen voegde QXL in de afgelopen maanden al honderdduizend klanten aan zijn bestand toe. Onlangs opende eBay ‘filialen’ in Groot-Brittannië en Duitsland. In korte tijd haalde het daarmee meer dan driehonderdduizend nieuwe Europese klanten binnen. In totaal kopen en verkopen nu bijna een miljoen Europeanen via eBay. Als QXL Ricardo kleiner wordt dan eBay, is het spel voorbij, denkt Misek.
Ook na de fusie zal het een hele klus zijn om eBay voor te blijven. Het Amerikaanse veilinghuis haalde op de Britse en Duitse site in het eerste kwartaal een omzet van 87 miljoen dollar. Daarbij valt de bijna acht miljoen dollar van QXL in het laatste kwartaal van 1999 vrijwel in het niet. Ricardo is marktleider in Duitsland en Zwitserland, maar kan qua omzet al evenmin tippen aan eBay.
Met de fusie breekt de slag om het online veilen in Europa uit. EBay wil snel veilingen in de landstalen openen in Frankrijk, Italië en Scandinavië. QXL Ricardo zal snel moeten handelen om eBay partij te kunnen blijven geven. Een voordeel voor QXL is dat het al in negen landen veilingen heeft. Het is alleen in Portugal, België en Oostenrijk nog niet op de markt. Met de fusie met Ricardo heeft het nu ook een dikke vinger in de pap in Duitsland, ook op dit gebied de grootste markt van Europa.
Het ligt ook voor de hand dat de twee bedrijven nu samen proberen om snel kleinere veilinghuizen op te kopen, een tactiek die QXL de afgelopen maanden al eerder volgde. Volgens topman Jim Rose van QXL is geld daarbij niet het probleem. Volgens hem heeft het bedrijf honderd miljoen dollar in kas voor overnames.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Scotty AI

    Scotty AI
    Pijl naar rechts icoon

    The Networkers B.V.

    Een betrouwbaar en veilig netwerk is essentieel in de zorg! (The Networkers B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    Schneider Electric

    Energie-efficiënt, powerdense stadsdatacenter met minimale ecologische impact (Switch Datacenters en Schneider)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Betrouwbare stuurinformatie met een toekomstbestendig dataplatform op Fabric (SABA Adhesives en InSpark)
    Pijl naar rechts icoon

    InSpark

    Schaalbaar AI platform opent nieuwe wereld voor VDL (VDL Digital en InSpark)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    De overstap deel 1
    Innovatie & Transformatie

    Hoe kom ik van mijn MacBook af?

    Software & Development

    Sous voor 2,75 miljoen aan de slag met horeca‑ai

    Innovatie & Transformatie

    Kort: ING-banen weg door ai, aanpak ai-dis­cri­mi­na­tie faalt (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Data & AI

    Rechter dwingt QDNL tot wijzigen naam: geen House of Quantum meer

    Data & AI

    Ai in ziekenhuis: hoge verwachtingen, beperkte realisatie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs