Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Telecom-aandelen sterk in beweging

02 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Rond het middaguur noteerde de AEX 0,17 procent lager op 670,94 punten bij relatief lage omzetten. Dat duidt op een rustig dagje, en er is niet veel bedrijvennieuws.

De Midkap zit ook in de plus met 0,52 procent op 649,07 punten. Vooral de ict-fondsen reageerden positief op de hogere slotstand van de Newyorkse Nasdaq afgelopen vrijdag met 2,3 procent op 3966 punten. Philips kwam met het nieuws dat het een Aziatische partner zoekt voor productie van mobiele telefoons en steeg 0,32 procent op 49,75 euro. Hiermee probeert het bedrijf een inhaalslag te maken op zijn rivalen Ericsson, Siemens en Nokia.
In de telecom sector zit echter veel beweging in afwachting van de Umts-veiling in Nederland vanaf donderdag 6 juli. Hierin dingen acht bedrijven mee naar vijf frequenties. KPN dikte 1,74 procent aan op 46,85 euro. Ook Libertel en Versatel zitten duidelijk in de plus. Naast de vijf grote landelijke aanbieders KPN, Libertel, Dutchtone, Telfort, Ben en Versatel doen ook het Hongkongse Hutchinson Telecom en het Zweedse NTL mee. De laatste is nog niet actief in de mobiele sector en zoekt naarstig naar een mobiele partner. Versatel zegt niet genoeg middelen te hebben om zelfstandig aan de Umts-veiling mee te doen. Volgens minister Gerrit Zalm (Financiën) zal de veiling zo’n twintig miljard gulden in de staatskas brengen.
Verder zit UPC met 6,03 procent in de min op 27,39 euro, omdat de besprekingen over een belang van 10 procent in UPC’s Internet-dochter Chello en het Britse Telewest zijn afgeketst. CBS (Centraal Bureau voor de Statistiek) maakte voorts de consumentencijfers over de maand juni bekend. Hieruit blijkt dat het vertrouwen in de economie onveranderd groot blijft. Sterker nog: het optimisme is zelfs iets gestegen ten opzichte van vorig jaar.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs