Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Internet Explorer versie 5.5 valt tegen

17 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Auke Hulst
Auke Hulst

Heel weinig veranderingen vergeleken met vorige versies, dat concluderen analisten na een eerste evaluatie van de nieuwe versie van Internet Explorer.

aan als ‘een .05 uptick’. Internet Explorer 5.5 is de eerste nieuwe versie van Microsofts browser sinds het bedrijf heeft aangekondigd een .Net bedrijf te willen worden.
De enige vooruitgang voor de gewone gebruikers is de ‘print preview’-optie. Dat is nauwelijks genoeg om het installeren van IE 5.5 te verantwoorden, en ook nauwelijks baanbrekende technologie. Internet Explorer 5.5 is alleen interessant voor die bedrijven die intern gebruik willen maken van nieuwe Dhtml (Dynamic Html). Microsoft heeft diverse Dhtml-mogelijkheden toegevoegd, zoals componenten, schuifbalk en zoom-functies. Die verbeteringen leiden echter weer tot een verslechtering van de ondersteuning voor het DOM (Document Object Model), in tegenstelling tot Dhtml een geaccepteerde standaard.
Analisten zien het daarnaast aan de hand van sommige karakteristieken van IE 5.5 somber in voor het .Net-initiatief. Microsoft loopt achter wat betreft de ondersteuning van het XML-gebaseerde DOM. XML (Extensible Markup Language) moet ondertussen wel een van de peilers van .Net worden.
Microsoft stelt dat de nieuwe IE 5.5 een stuk sneller is dan voorgaande versies, maar tests boekstaven deze bewering niet. Tussen versie 5.0 en 5.5 zijn geen significante verschillen qua snelheid waar te nemen. Al net al is Internet Explorer 5.5 een enorme tegenvaller, zeker voor een release van een bedrijf dat zo onder vuur heeft gelegen, en wiens imago zo hard toe is aan een goede boost.
 

Meer over

BrowsersInternet Explorer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    ActueelData & AI

    Cisco sorteert voor op komst van ai-agenten

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Kernapplicaties smeken om platform- en devops-aanpak

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs