Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Canal+ verhevigt kruistocht tegen Cablecrypt

18 juli 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Canal+ voert de druk op bij uitgeverijen om verwijzingen naar websites over Cablecrypt te wissen. VNU ontving een aanmaning om de discussie te modereren.

In het consumententijdschrift Computer Idee heeft een artikel gestaan waarin wordt uitgelegd hoe iemand met een televisie-kaart in de PC en het (illegale) programma Cablecrypt de codes kan kraken van betaalzender Canal+. In een vonnis heeft de rechter in Haarlem 14 juli bepaald dat alle gewraakte nummers van Computer Idee uit de winkel moet verdwijnen. Hetgeen is geschied.
Ook verwijzingen naar dit artikel op de website van vnunet.nl, waar computeridee.nl een onderdeel van is, zijn op last van de rechter weggehaald.
De betaaltelevisiezender heeft ook bij uitgeverij IDG (die Webwereld exploiteert) erop aangedrongen elke verwijzing naar Cablecrypt van de site te verwijderen. Inmiddels wemelt het op Internet van de verwijzingen naar decodeerprogramma’s en het gewraakte artikel uit Computer Idee. Ook de landelijke dagbladen pakken deze kwestie op.
Woensdagmorgen kreeg de VNU een brief van de advocaat van Canal+ met de mededeling dat in het forum van Computer Idee op de vnunet.nl-site een discussie wordt gevoerd onder het kopje ‘Aanzetten tot strafbaar feit?’ over deze kwestie. De eis is deze discussie in zijn geheel te verwijderen.
Het forum wordt niet gemodereerd en de discussie is door bezoekers van de website in het leven geroepen. Het gaat de redactie te ver de bezoekers geheel monddood te maken. Hierin vindt zij journalisten-vakorganisatie NVJ aan haar zijde. Secretaris Elly Speet: "Je kunt mensen niet verbieden te reageren op kwesties. Als je hierop klakkeloos ingaat, is het eind zoek. Aan de andere kant blijft een hoofdredacteur bijvoorbeeld wel verantwoordelijk voor de ingezonden-brieven rubriek in een krant. Dat weegt hier ook mee. Internet is zo nieuw nog allemaal, dat we erg benieuwd zijn naar een mogelijke uitspraak van de rechter over deze kwestie, als het zo ver komt."
Jurisprudentie wil dat indien iemand erop wordt gewezen dat onrechtmatige inhoud op diens website is te vinden, deze daarvoor aansprakelijk kan zijn.
Op 28 juli doet de rechter uitspraak in het kort geding dat Canal+ tegen de uitgever heeft aangespannen. VNU heeft al hoger beroep aangekondigd tegen de beslissing van 14 juli om het blad uit de handel te laten nemen.
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs