Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Bedrijven verwachten veel van e-zakendoen

19 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sjaak Smakman
Sjaak Smakman

Hoewel bedrijven veel verwachten van Internet, nemen ze toch vaak een afwachtende houding aan. Dat blijkt uit een online onderzoek.

Het onderzoek is gehouden onder tweehonderd IT-managers en algemeen directeuren van grote ondernemingen. Centraal stond de toepassing van Internet op bedrijfsbrede schaal, ofwel e-zakendoen. Het verwachte effect van Internet is positief: bedrijven verwachten meer omzet en geen prijsdalingen omdat consumenten gemakkelijker prijzen kunnen vergelijken.
Toch is e-zakendoen nog altijd geen kernactiviteit. De overgrote meerderheid van de organisaties zit in een verkennende fase. Bedrijfsprojecten zijn nog niet gericht op een geïntegreerde aanpak waarbij bedrijfsprocessen via Internet een keten vormen.
E-zakendoen is verder een zaak van het topmanagement. Bijna alle grote ondernemingen hebben een Internet-strategie. Deze wordt vaak op het hoogste niveau vormgegeven. Tegelijkertijd zijn de ambities echter niet hoog. Internet wordt vooral gezien als een extra distributiekanaal, naast callcenters en winkels. Mogelijkheden om nieuwe diensten te ontwikkelen of nieuwe markten te betreden worden mondjesmaat onderkend en nagestreefd.
VNO-NCW riep gisteren naar aanleiding van de recente kritiek op de veiligheid van aankopen doen via Internet de Consumentenbond en andere consumentenorganisaties op om constructiever mee te denken over oplossingen. Zo kunnen ze bijdragen aan meer vertrouwen van het grote publiek in ict. Dat is noodzakelijk om economisch bij de tijd te blijven, zo stelt de werkgeversorganisatie. Volgens eigen onderzoek van VNO-NCW schrijven Nederlandse bedrijven ongeveer 30 procent van de stijging van de arbeidsproductiviteit in de afgelopen drie jaar toe aan de verder intrede van informatie- en communicatie-technologie in de bedrijven.
VNO-NCW wil de problemen overigens niet bagatelliseren. Er moet wel degelijk iets gebeuren, vindt de organisatie, maar er moet geen sfeer van angst worden gecreëerd, aldus de werkgevers. De Consumentenbond stelt in een reactie dat ze zich daaraan ook niet schuldig maakt en wel degelijk wil meedenken over concrete oplossingen voor concrete problemen. De bond speelt de bal terug naar de werkgevers, die volgens de bond huiverig zijn om een open gesprek aan te gaan.
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Ontploft

    Cloud & Infrastructuur

    Delfts Qualinx krijgt 20 miljoen voor doorbraak in zuinige chips

    Software & Development

    Werner Vogels (cto Amazon): ‘Vibe coding zonder menselijke controle is gokken’

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlandse ict-sector blijft robuust ondanks afkoelende groei

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert nieuw ai-platform voor datacenters

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs