Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nasdaq blijft kampen met winstwaarschuwingen

27 september 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De zorg over de winstgevendheid van bedrijven speelt nog steeds op. Na een korte opleving moest de Nasdaq Composite Index opnieuw terrein prijsgeven.

Vooral het online veilingbedrijf Priceline kreeg het zwaar te verduren, nadat het bekend had gemaakt dat de omzet over het derde kwartaal sterk zal achterblijven bij de eerdere verwachtingen van analisten. De Internetonderneming kampt onder andere met tegenvallende verkopen van vliegtuigtickets. Het nieuws zorgde voor een sterke terugval van het aandeel Priceline met 42 procent naar 10,75 dollar. In maart vorig jaar ging Priceline nog voor 16 dollar per aandeel naar de Nasdaq, waarna het aandeel op de eerste beursdag meteen een explosieve stijging liet zien naar 69 dollar. Eind april scoorde Priceline zelfs een ‘all time high’ van 165 dollar. Inmiddels hebben gerenommeerde analisten bij onder andere Goldman Sachs en Merill Lynch hunratings voor het aandeel Priceline naar beneden bijgesteld.
Priceline was niet het enige Internetfonds dat het zwaar te verduren kreeg. Ook Amazon.com, eBay, Yahoo! En America Online (AOL) moesten terrein prijsgeven. Zelfs de officiële bevestiging dat de langverwachte deal tussen AOL en het Japanse Docomo rond is, kon de beleggers niet bekoren. Over de gehele linie moest de Internetindex op de Nasdaq 3,8 procent inleveren.
Buiten de Internetsector was er weinig reden tot juichen. Zo moest Microsoft 2,06 dollar inleveren op 60,63 dollar en Dell Computers ging terug met 1,19 dollar naar 32,44 dollar. Ook de halfgeleiderfondsen koersten lager, met uitzondering van Intel, de ‘aanstichter’ van de huidige onzekerheid over de bedrijfswinsten. Na een week lang procenten te hebben ingeleverd, koerste het aandeel Intel nu weer 56 dollarcent hoger op 43,88 dollar. Ook 3Com mocht een koerswinst noteren – een plus van 22 procent naar 17 dollar – nadat het bedrijf beter dan verwachte kwartaalresultaten had laten zien.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    Netwerk, hub, organisaties
    ActueelData & AI

    Ook Amsterdam krijgt eigen ai-hub

    ActueelCarrière

    Grens tussen cio en cto vervaagt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs