Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Oracle gaat meer verdienen aan oplossingen

01 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Freelance medewerker
Freelance medewerker

E-business software wordt voor Oracle belangrijker dan database-software. Meer dan de helft van de omzet gaat voor rekening van deze business applicaties komen.

Larry Ellison, ceo van Oracle, zei dat woensdag tijdens een bezoek aan Nederland. De superverkoper maakt momenteel een rondreis door Europa om daar de boodschap te verkondigen dat problemen met de integratie van losse stukken software gemakkelijk zijn te voorkomen.
Oracle bestrijkt het complete gamma van bedrijfsfuncties. Ellison: "De integratie wordt bij ons door de ontwikkelaars gedaan en niet door consultants. Dat is minder ingewikkeld en uiteindelijk ook goedkoper. Want het lijmen van software afkomstig van meerdere fabrikanten kost veel tijd en geld. Of het geheel uiteindelijk goed op elkaar is afgestemd, blijft de verantwoordelijkheid van de opdrachtgever. Hij kan die niet afschuiven."
Ellison verwacht dat steeds meer opdrachtgevers zullen inzien dat het op die manier niet werkt. Hij maakte een vergelijking met de productiviteitssofware voor de pc. "Vijftien jaar geleden gebruikte je een Wordperfect tekstverwerker, een spreadsheet van Lotus en een agendaprogramma van weer een andere fabrikant. Nu is alles Microsoft Office. En zo zal het ook met de bedrijfsapplicaties gaan." IBM met zijn 135.000 consultants zal het in zijn ogen dan ook moeilijk krijgen.
Op gebied van bedrijfsapplicaties moet Oracle alleen SAP nog voor zich dulden. Maar Ellison liet er geen twijfel over bestaan dat dit snel gaat veranderen. SAP heeft volgens hem verzuimd tijdig het belang van Internet ontkennen. Hij sprak van een complete misser. Ook ten aanzien van ‘customer relationschip management’-software zou SAP de boot volledig hebben gemist. Tenslotte kan SAP ook niet meer een complete oplossing bieden, aldus Ellison. Ook Peoplesoft zou aan dit euvel lijden.
Ellison stond ook nog even stil bij het vertrek van zijn tweede man, Ray Lane. Veel van diens taken en verantwoordelijkheden waren al overgeheveld naar andere managers. Zijn eigen functie raakte steeds meer uitgehold. En op den duur bleef er niets meer over, aldus Ellison. Oracle wordt momenteel geleid door specialisten in plaats van door algemene managers. Dat verklaart waarom Lane er verstandig aan deed zijn biezen te pakken.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs