Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT’ers Yacht ontberen relevante ervaring

09 november 2000 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De slechtlopende ICT-divisie van Yacht, het detacheringonderdeel van Randstad, drukken op de resultaten van het uitzendbedrijf. Bij Yacht hebben zo’n honderd systeem- en netwerkbeheerders geen werk. Deze automatiseerders hebben te weinig relevante ervaring.

Het uitzendbureau kwam vorige week woensdag met een winstwaarschuwing. De omzet komt in het derde kwartaal lager uit dan het bedrijf eerder verwachtte. Het op drie na grootste uitzendbureau ter wereld rekent dit jaar op een nettowinst van 160 tot 170 miljoen euro. Dat is 23 procent lager dan in 1999, toen het bedrijf een winst behaalde van 207 miljoen euro.
De achterblijvende vraag naar de ICT’ers van detacheerder Yacht is een van de redenen dat de winst achterblijft, meldt Randstad. Bij Yacht zijn 1600 ICT’ers in dienst. Het ontbreekt de detacheerder aan ervaren automatiseerders. "Het ervaringsprofiel is voor de markt te laag", formuleert Randstad-woordvoerder Maarten den Ottolander. Veel van de ICT’ers bij Yacht rondden pas recent hun opleiding af.
Volgens de woordvoerder heeft de detacheerder tegelijk een overschot aan systeem- en netwerkbeheerders. De vraag naar deze automatiseerders was in de aanloop naar het nieuwe millennium veel groter. Den Ottolander schat dat er ongeveer honderd automatiseerders zonder werk thuis zitten.
Deze IT’ers worden uiteraard wel doorbetaald, wat zwaar drukt op het resultaat. Herscholen van de automatiseerders is volgens Den Ottolander een van de manieren om vraag en aanbod op elkaar aan te sluiten. "En sommigen gaan definitief naar een van de grote klanten."

Winstontwikkeling

Al bij het bekendmaken van de halfjaarcijfers in augustus gaf Randstad topman Hans Zwarts aan dat de winst niet zo hard zou groeien als eerdere jaren. Wel dacht hij toen nog dat de winst 10 procent zou toenemen. Het concern gaat fors bezuinigingen om de winstontwikkeling op peil te houden. De uitzendgigant wil de lagere omzetten compenseren door te snijden in onder meer administratie. Precieze plannen worden eind deze maand bekend.
Het bedrijf kampt met tegenvallende omzetten. Randstad heeft grote moeite marktaandeel te behouden in Nederland. De groei daalde van 1 procent in het tweede kwartaal naar -3 procent in het derde kwartaal.
Daarnaast vallen de kosten voor het verbeteren van de automatisering hoger uit. Het bedrijf geeft veertig miljoen gulden uit aan nieuwe automatisering en het klaarmaken voor Internet van de 1868 kantoren. Den Ottolander: "We bekijken nu welke van deze projecten we kunnen uitstellen."
 

Meer over

Netwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs